pieniadz.pl

Black Sabbath kończy działalność artystyczną po 48 latach!

poniedziałek, 13-06-2016 godz. 10:10

Black Sabbath
Black Sabbath jest heavymetalowym zespołem, który współtworzył ten gatunek. Pierwszy raz o tej legendarnej kapeli usłyszano w 1968 roku. Pierwotny skład tworzyli John „Ozzy” Osbourne, William „Bill” Ward, Anthony „Tommy” Iommi, Terence „Geezer” Butler. Black Sabbath bardzo szybko zawładnął sercami milionów, a ich płyty rozeszły się w nakładzie przeszło 50 milionów egzemplarzy na całym świecie.
Ostatni krążek pod tytułem „13” został wydany w 2013 roku, szybko po premierze pokrył się złotem. Jednak wszystkie kiedyś musi się skończyć i po 48 latach działalności, Black Sabbath oficjalnie ogłasza zakończenie kariery. Muzycy zdradzili datę ostatniego koncertu wchodzącego w skład trasy „The End”. Odbędzie się on 4 grudnia w Sau Paulo. Na stronie zespołu podano takie oświadczenie:

"Wszystko zaczęło się prawie pięć dekad temu. Monstrualny riff, najmocniejszy rockowy dźwięk świata zatrząsł całą planetą. To właśnie wtedy narodził się heavy metal. Stworzył go młody zespół z Birmingham w Anglii, którego członkowie dopiero co skończyli naście lat. Teraz to wszystko się KOŃCZY. Nadchodzi ostatnia trasa najlepszego metalowego zespołu w historii, czyli Black Sabbath. Ozzy Osbourne, Tony Iommi i Geezer Butles zamkną ostatni rozdział niesamowitej opowieści o Black Sabbath. Ostatnia trasa grupy, The End, rozpocznie się 20 stycznia 2016 roku i przebije wszystkie poprzednie trasy najlepszą produkcją w historii. Kiedy zakończy się trasa, zakończy się wszystko. To koniec jednego z najbardziej legendarnych zespołów w historii rock and rolla... Black Sabbath"

Tutaj warto przypomnieć, że 2 lipca Black Sabbath zagra na Tauron Arenie w Krakowie. Będzie to część ostatniej trasy koncertowej zespołu.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Black Sabbath kończy działalność artystyczną po 48 latach!.

Podobne

Kursy walut 2019-11-19

+ więcej
  • EUR euro 4,2928 +0,10%  +0,44gr
  • USD dolar 3,8786 +0,05%  +0,19gr
  • GBP funt 5,0238 -0,04%  -0,19gr
  • CHF frank 3,9113 -0,05%  -0,20gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm