pieniadz.pl

Chivas Regal by Vivienne Westwood - szkocka whisky w idealnie skrojonym odzieniu

poniedziałek, 20-02-2012 godz. 11:11

Chivas Regal by Vivienne Westwood
Alkoholowe marki często decydują się na współpracę z przedstawicielem innych branż w celu stworzenia kolekcjonerskich edycji najlepszych trunków. Najlepszym przykładem na słuszność takiego postępowania jest szkocka whisky Chivas Regal by Vivienne Westwood.
Polska premiera tego trunku miała miejsce 16 lutego, a do kraju nad Wisłą trafiło zaledwie 18 butelek, z czego tylko 4 są dostępne w sprzedaży. Łączna liczba wyprodukowanych butelek wynosi 2500 sztuk. Otóż Vivienne Westwood podeszła do butelki, jak do prawdziwego człowieka i ubrała ją w stylowy płaszcz. Wykonany on został z drukowanego jedwabiu i składa się z czterech, ręcznie skrojonych części. Na „stroju” wykończonym lamówką z jedwabnej tafty, dostrzeżemy także delikatne i złote hafty.

To nie koniec ekskluzywnych dodatków znajdujących się na butelce. Na napach w kolorze białego złota umieszczono motyw królewskiego jabłka, to charakterystyczny motyw dla wszystkich projektów Vivienne Westwood. Na każdym płaszczyku znalazł się numer seryjny butelki oraz wyszyty złotą nicią autograf projektantki. Vivienne Westwood inspirowała się brytyjską flagą, powstałą w 1801 roku. W tym samym roku została otwarta destylarnia Chivas Brothers.

„Jestem Angielką, więc nie jestem w stanie w mojej pracy zapomnieć o brytyjskiej kulturze. Reinterpretacja projektów i wykorzystanie ich poza granicami mody jest bardzo satysfakcjonujące.” - powiedziała Westwood - "Moim pomysłem było stworzenie płaszcza przypominającego układankę, który obejmowałby butelkę jak dłonie. Jedwabny materiał wzorem nawiązuje do brytyjskiej flagi, podkreślając błękity typowe dla Chivas. Płaszcz ma prążkowaną podszewkę, zapina się na złote napy, całość wykończona jest rozetą. Świadomie wybrałam te elementy, tak żeby otoczyć whisky typowo brytyjskim nimbem – szkockie klany, krawiectwo miarowe, podtrzymywanie dawnych zwyczajów, wygodne domy – przytulnie, klasycznie, ze smakiem."

Luksusowa butelka jest wyjątkowa i stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników szkockiego trunku. Najwyższa jakość połączona z unikatowym opakowaniem idealnie trafia w gusta alkoholowych kolekcjonerów.  James Slack, międzynarodowy dyrektor marki Chivas Regal tak mówi o trunku „Zarówno Chivas Regal, jak i Vivienne Westwood to marki oparte na brytyjskim dziedzictwie i luksusowym rzemiośle. Praca, którą Colin Scott, master blender wkłada w skomponowanie 18-letniej whisky Chivas Regal pod wieloma względami jest podobna do pracy projektanta mody. Ich praca jest sztuką. Jesteśmy zachwyceni, że pracujemy z domem mody, który jest ikoną brytyjskiego designu”.

Chivas Regal by Vivienne Westwood zadebiutowała podczas London Fashion Week. Jedyne cztery egzemplarze dostępne w Polsce znajdziemy w Domie Mody Vitkac przy ul. Brackiej w Warszawie. Fani produktów Chivas Regal muszą się pospieszyć.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Chivas Regal by Vivienne Westwood - szkocka whisky w idealnie skrojonym odzieniu.

Podobne

Kursy walut 2019-08-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3572 -0,20%  -0,88gr
  • USD dolar 3,9371 +0,09%  +0,34gr
  • GBP funt 4,8050 +0,56%  +2,66gr
  • CHF frank 3,9876 -0,43%  -1,74gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm