pieniadz.pl

Droga do sukcesu, czyli jak zwiększyć efektywność treningów

poniedziałek, 17-12-2012 godz. 14:02

Samo pójście na siłownie nie wystarczy, by osiągnąć uprawnione efekty. Zwykłe podnoszenie ciężarów oczywiście poprawi naszą siłę, wytrzymałość oraz sylwetkę, ale jest to jednocześnie marnotrawstwo czasu. Wystarczy bowiem zacząć przestrzegać kilku reguł, a efekty będą zdecydowanie lepsze i nadejdą szybciej. Po co więc czekać w nieskończoność i wystawiać na test swoją cierpliwość? Lepiej podejść do treningu w profesjonalny sposób i nie pracować tylko mięśniami, ale również głową!
Naszym najbliższym przyjacielem powinna stać się woda. To ona stanowi większość naszego ciała, a przy wzmożonym wysiłku tracimy jej bardzo dużo. Obowiązkiem każdego ćwiczącego jest więc zadbanie o to, by być odpowiednio nawodnionym. Przed treningiem wypijmy dwie szklanki wody, a i w trakcie ćwiczeń nie skąpmy sobie tego drogocennego napoju.

Nie samą wodą człowiek żyje. Ważne są również produkty, które spożywamy. Odpowiednio dobrana dieta potrafi zdziałać prawdziwe cuda i wielokrotnie zwiększyć efekty naszej pracy. Przed treningiem powinniśmy zjeść posiłek bogaty w węglowodany. Ogromne znaczenie ma również białko. Odpowiedni posiłek powinniśmy zapewnić sobie również po treningu. By nasze ciało odniosło najwięcej korzyści z ćwiczeń, zadbajmy o węglowodany, białka i tłuszcze.

Znaczenie ma także czas, jaki poświęcamy wysiłkowi fizycznemu. Częstym błędem, który popełniają początkujący, jest chęć zbyt szybkiego osiągnięcia zadowalających wyników. Z tego powodu najchętniej nie opuszczaliby siłowni i spędzali w niej każdy dzień. Tymczasem odpowiedni trening powinien trwać maksymalnie 60 minut. Później zaczynamy szkodzić własnym mięśniom i ciału.

Przed rozpoczęciem treningu powinniśmy solidnie przyłożyć się do rozgrzewki. Tylko w ten sposób możemy przygotować nasze ciało na wzmożony wysiłek. Proponujemy więc, by oprócz standardowych ćwiczeń, przed podnoszeniem ciężarów spędzić również trochę czasu na stepperze czy rowerku stacjonarnym. Później możemy śmiało przystąpić do właściwej części treningu.

Pamiętajmy, że wrogiem ćwiczących jest rutyna. Nasz organizm z czasem przyzwyczaja się do ćwiczeń, jakie mu oferujemy i trzeba wtedy pomyśleć o zmianie. Tylko w ten sposób możemy zadbać o jak najlepszą efektywność treningów i zapobiec postojowi. Ważna jest również progresja. Bez zwiększania intensywności treningu, nasza droga do sukcesu zacznie stopniowo zwalniać, co z kolei grozi znudzeniem się i poddaniem.

Na nic jednak te wszystkie rady, jeśli przydarzy nam się kontuzja. Wtedy jesteśmy zmuszeni do zrobienia sobie przerwy, a wymarzony cel oddala się z każdą chwilą. Przyłóżmy się więc do dokładnego wykonywania ćwiczeń, by zmniejszyć ryzyko do minimum.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

ExtremeHobby (09.11.2017 15:43)

Swietny artykul, sami lubimy sport, równiez jak kazda aktywnosc fizyczna. Przy okazji polecamy takze sklep naszej marki: [url=https://extremehobby.eu]https://extremehobby.eu

Podobne

Kursy walut 2019-08-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3572 -0,20%  -0,88gr
  • USD dolar 3,9371 +0,09%  +0,34gr
  • GBP funt 4,8050 +0,56%  +2,66gr
  • CHF frank 3,9876 -0,43%  -1,74gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm