pieniadz.pl

Emmanuelle bohaterką filmu biograficznego

poniedziałek, 18-02-2013 godz. 15:03

Emmanuelle bohaterką filmu biograficznego
Któż z nas nie pamięta namiętnej Emmanuelle? Dziewczyny o słodkim spojrzeniu i erotycznej wyobraźni? Życie wzbudzającej pożądanie i pięknej holenderskiej aktorki Sylvii Kristel, a jednocześnie gwiazdy najsłynniejszej serii filmów erotycznych, w najbliższym czasie stanie się materiałem na film.
Jego premiera zaplanowana jest na rok 2015. Całość powstanie pod tytułem „Sylvia Kristel: The Object of Desire”. Tematem będzie kariera ślicznej aktorki. Kristel rozpoczęła ją w latach 70. jako modelka. Z pomocą swojej delikatnej urody zgromadziła różne tytuły, między innymi Miss Tv Europe. Ogromny rozgłos przyniósł jej jednak występ w erotycznej produkcji „Emmanuelle”, dzisiaj uważanej za legendarną. Film zadebiutował w 1974, a jego premiera przyniosła gigantyczny sukces. W skutek tej popularności „Emmanuelle” była pokazywana w kinie na Polach Elizejskich w Paryżu aż przez 13 lat. Ta dobra sława sprawiła, że zdecydowano się na nakręcenie kolejnych części. Rok później powstał sequel pt."Emmanuelle 2", a później jeszcze dwa kolejne: "Goodbye Emmanuelle" (1977) i "Emmanuelle 4” (1984).

Sława pierwszego filmu idealnie wpasowała się w ówczesne nastroje i rewolucję seksualną. „Emmanuelle” nie tylko działała na wyobraźnię, ale przyczyniła się do złagodzenia cenzury w kinie. Sama aktorka chciała przebić się dalej, nie kończąc kariery jedynie na erotycznych filmach. O to jednak było dość trudno. Dzisiaj, zaglądając w jej filmografię, nie znajdziemy przełomowych i wielkich tytułów (prócz oczywiście słynnej, erotycznej serii), a raczej filmy klasy B lub produkcje erotyczne. Były to między innymi: „Naga bomba”, „Prywatne lekcje” czy „Ostatni taniec Manti Hari”.

Kristel miała ciekawe życie. Pracę zaczynała jako pokojówka, później zrobiła karierę jako modelka, następnie stała się rozpoznawalną filmową gwiazdą. W międzyczasie wikłała się w burzliwe romanse – między innymi z aktorem Ianem McShanem oraz belgijskim pisarzem Hugo Clausem. W późniejszych latach zachorowała na raka, który niestety szybko się rozwinął i zaatakował różne części ciała. W lipcu 2012 roku Kristel trafiła do szpitala z powodu udaru. Jej stan określono jako krytyczny. Zmarła w październiku w wieku 60 lat.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Emmanuelle bohaterką filmu biograficznego.

Podobne

Kursy walut 2019-09-13

+ więcej
  • EUR euro 4,3396 -0,01%  -0,04gr
  • USD dolar 3,9120 -0,61%  -2,42gr
  • GBP funt 4,8705 +0,43%  +2,08gr
  • CHF frank 3,9608 -0,33%  -1,30gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm