pieniadz.pl

Everest Skydive - extremalne skoki w Himalajach

sobota, 15-10-2011 godz. 09:09

Everest Skydive
Skok ze spadochronem choć jest zaliczany do sportów ekstremalnych nie budzi już tak wielkiego zainteresowania wśród poszukiwaczy silnych doznań. Pojawiła się jednak nowa oferta adrenalinowego szaleństwa dla ludzi lubiących poczuć wolność w czystej postaci. Everest Skydive to nowa forma skoków spadochronowych, które dostarczają niesamowitych wrażeń i dużego zastrzyku adrenaliny.
Everest Skydive to cykliczne skoki spadochronowe, które odbywają się w Himalajach. Ale nie jest to tylko zwykły skok. To cała wyprawa połączona z różnego rodzaju rytuałami alpinistycznymi, odpowiednim przygotowaniem itp. „To niezwykłe i ekskluzywne przeżycie, które łączy się z całym rytuałem. Na początku odbywa się kilkudniowa wspinaczka do miejscowości Syangboche. Niedaleko niej leży jedno z najwyżej położonych na świecie lotnisk, skąd startują faktyczne wyprawy spadochronowe. Taka ekspedycja ma służyć aklimatyzacji i poznaniu okolicy.” – tłumaczy Robert Posłajko.
W Polsce również można znaleźć biura zajmujące się organizacją takich wypraw. W przedsięwzięcie Everest Skydive zaangażowani są od lat specjaliści w dziedzinie skoków spadochronowych. Jednym z nich jest Wendy Smith, Instruktorka AFF, która ustanowiła rekord Guinnessa w największej liczbie skoków spadochronowych. Jeżeli ktoś jest pewny swoich umiejętności może spróbować swoich sił w indywidualnym skoku. Dla mniej wprawionych spadochroniarzy przygotowano ofertę skoków w tandemie.(Poniżej znajduje się filmik obrazujący czym w ogóle jest skydive)Wszyscy, którym udało się skoczyć z dachu zmieni, twierdzą jednogłośnie, że jest to niesamowita przygoda, która pozostanie w pamięci na długie lata. Niestety. Trzeba jednak zaznaczyć, że wyprawa taka jest dosyć kosztowana i nie każdego będzie na nią stać. Na cenę ekspedycji mają wpływ liczebność grupy oraz rodzaj wykonywanych skoków (indywidualnie lub w tandemie). Cena takiej wyprawy waha się pomiędzy 75 – 100 tysięcy złotych. Ale czegóż się nie zrobi dla tego cudownego uczucia jakim jest adrenalina we krwi.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Everest Skydive - extremalne skoki w Himalajach.

Podobne

Kursy walut 2019-09-20

+ więcej
  • EUR euro 4,3438 +0,03%  +0,13gr
  • USD dolar 3,9319 +0,13%  +0,52gr
  • GBP funt 4,9277 +0,44%  +2,15gr
  • CHF frank 3,9668 +0,14%  +0,56gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm