pieniadz.pl

Jak powstrzymać napady zmęczenia w ciągu dnia?

piątek, 05-10-2012 godz. 08:08

Energia, sen, zdrowie - senność w ciągu dnia
Ulice jesienią pełne są ludzi, którzy przypominają filmowe zombie. Każdy wlecze się powoli w swoją stronę, a twarz nie wygląda na należącą do osoby pełnej energii. No cóż, wielu z nas cierpi na brak czasu i często ograniczamy czas na sen, by zająć się pilnymi sprawami. Na dodatek niska temperatura i krótki dzień nie sprzyjają tryskaniu energią. Jak więc dostarczyć sobie paliwa i nie ziewać na każdym kroku?
Pierwszym pomysłem jaki wpada nam do głowy jest oczywiście filiżanka kawy. Obojętne jest jaki to będzie gatunek. Każdy z rodzajów zawiera kofeinę, która pobudza nasz organizm i pozwala przetrwać ciężki dzień. Nie przesadzajmy jednak z kawą i nie wlewajmy jej w siebie litrami. W nadmiernych ilościach może ona przynieść więcej szkód niż pożytku, więc nie powinniśmy uzależniać poziomu swojej energii tylko i wyłącznie od tego napoju.

Tak naprawdę o naszą „chęć do życia” powinniśmy zadbać już na początku dnia. Każdy z nas wie, ze śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, dzięki któremu „ładujemy baterie” na zbliżające się wyzwania. Warto więc ułożyć je tak, by organizm dostał wszystkie potrzebne składniki. Co powinno składać się na menu, by zbyt szybko nie dopadło nas zmęczenie? Otóż powinniśmy podczas śniadania osłodzić sobie nieco życie i wybrać na przykład dżem, sok czy słodką owsiankę. W ten sposób dostarczymy organizmowi glukozy, którą ten wykorzysta do produkcji energii. Warto również mieć przy sobie czekoladę na wypadek, gdybyśmy w ciągu dnia poczuli spadek mocy.

Oprócz zjedzenia odpowiedniego śniadania, warto również rozważyć możliwość porannych ćwiczeń. Nie musi to być nawet pełen trening na siłowni. Wystarczy, że wczesnym rankiem zrobimy sobie kilka okrążeń wokół parku albo odwiedzimy basen. Ćwiczenia fizyczne doskonale rozbudzą nasz organizm, a ponadto zwiększą poziom endorfin zwanych także hormonami szczęścia. Ta substancja sprawia, że czujemy się zdrowsi, pełni energii oraz chęci do życia!

Pamiętajmy, że mimo wszystko najlepszym sposobem jest zadbanie o odpowiedni sen w nocy. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o jego długość. Każdy człowiek potrzebuje innej ilości snu, ale przyjmuje się, że wynosi ona średnio 8 godzin. Ważne jest również miejsce, w którym odpoczywamy. Powinno ono być zaciemnione oraz wyciszone. Dlatego pozbądźmy się z sypialni wszelkich komputerów, komórek czy telewizorów. To pomieszczenie ma służyć tylko i wyłącznie naszemu przyjemnemu uzupełnianiu energii!

Nie uważajmy jednak, że powyższe metody są złe, jeśli w ciągu dnia poczujemy nieodpartą potrzebę ucięcia sobie małej drzemki. Jeśli nie udało nam się wyspać w ciągu nocy, to oczywista rzeczą jest, że powinniśmy nieco wynagrodzić to sobie w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

FizzySlimChits (23.01.2018 20:50)

Doskonale opisany temat. Ciekawi mnie więcej informacji na ten temat. Pozdrawiam autora.

julcia (24.01.2018 23:24)

Szkoda, że tak mało informacji. Z chęcią wykorzystała bym coś innego, gdy na 'małą drzemkę" nie ma czasu, a kubek kawy nie wystarcza :/

tomaszsz (25.02.2018 22:12)

Przede wszystkim dobrze się wysypiać w nocy i poświęcić w ciągu dnia trochę czasu na odpoczynek. Nie można pracować po 16 godzin na dobę i oczekiwać że będziemy w dobrej formie. Warto też pić biovital w formie toniku pomaga wzmocnić organizm, uspokaja, uzupełnia niedobory witamin. Od kiedy ja go piję nie zasypiam w pracy przy klawiaturze, lepiej też śpię w nocy mimo, że czasami nawet krócej niż wcześniej.

Amberus (26.02.2018 19:17)

Aby wzmocnić organizm, łatwiej i szybciej odpocząć warto wykorzystać inchalator z tej firmy. Zawiera czysty olej CBD. Stawia na nogi w kilka minut http://olejkonopny.pl.tl/

Szkot (28.02.2018 16:56)

Mnie wzmacnia kawa.

redds (19.03.2018 14:10)

Ja myslę, że taka walka ze zmęczeniem, kiedy ono się pojawia jest niestety nieskuteczna. Uważam, że najważniejsze jest zapobieganie tego, by czuć się bardzo zmęczonym. Podstawa to oczywiście odpowiednia ilość snu i wartościowa dieta. Podobno dieta Oxy niweluje zmęczenie. Możecie poczytać o niej na stronie http://dietaabc.pl/zdrowie/dieta-oxy-zasady-etapy-efekty-diety/.

uyponch (05.10.2019 01:30)

4serial.com

Podobne

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm