pieniadz.pl

Jak wyglądać dobrze nie wydając majątku?

poniedziałek, 24-09-2012 godz. 12:12

Moda i pielęgnacja - wyglądać dobrze nie wydając majątku
Tylko naiwni wierzą w to, że nie ocenia się książki po okładce. Chociaż może wydawać się to okrutne, to każdy z nas zwraca uwagę na wygląd drugiego człowieka. W końcu zanim poznamy kogoś charakter, wiedzę i umiejętności, najpierw musimy go zobaczyć. Tak więc wygląd odgrywa ogromne znaczenie i liczy się nie tylko w kwestii samopoczucia czy podrywania kobiet, ale również w kontaktach biznesowych. Na dodatek, by go poprawić wcale nie trzeba wydawać majątku. Wystarczą tylko dobre chęci i nieco samozaparcia!
Zacznijmy od ubrań! Nawet, gdy jakiś mężczyzna zaczyna interesować się modą, wydanie połowy pensji na garderobę zamiast sprzętu elektronicznego, może być przerażające. To jednak błędny sposób myślenia. Można się ubierać dobrze nie serwując diety naszemu portfelowi! Wystarczy wiedzieć jak kupować. Przede wszystkim metki znanych firm wcale nie dodają uroku. W popularnych sieciówkach bardzo łatwo jest znaleźć porządne i ładnie wyglądające ubrania, a ich cena jest dość niska. Ponadto warto zaprzyjaźnić się z wyprzedażami. Można wtedy zrobić zadowalające zakupy za śmieszne pieniądze. Dlatego nie ociągajcie się i ruszajcie do sklepów już teraz. Jesień to pora, w której sprzedawcy chcą pozbyć się letnich kolekcji, by zrobić miejsce na zimową garderobę. To doskonały moment na zakupy.

Warto również zwrócić uwagę na to, że moda lubi wracać do rzeczy z przeszłości. Z tego powodu hitem sezonu zaczynają być ubrania, które nosili nasi ojcowie czy dziadkowie. Warto więc przejrzeć ich szafy, by wyglądać niczym facet z katalogu mody. Dobrym pomysłem jest także kupowanie odzieży w tzw. lumpeksach. Chociaż nie kojarzą się one zbyt dobrze, można w nich znaleźć niezniszczone ubrania znanych marek. To doskonała droga do tego, by w pozytywny sposób wyróżnić się na ulicy i nie wyglądać jak setka innych facetów. Pamiętajmy, że w modzie liczy się kreatywność!

Same ubrania jednak nie poprawią naszego wyglądu. Liczy się również wygląd naszego ciała. Wpływ na to ma między innymi pielęgnacja. Niestety niektórzy mężczyźni traktują ją jako synonim utrzymywania higieny. Tymczasem nie wystarczy codzienny prysznic i mycie zębów. Należy również zadbać o wygląd naszej skóry. Jeśli jest sucha i łuszcząca się, możemy wykorzystać miód i płatki owsiane zamiast drogich preparatów. Świetne nawilżenie naszej twarzy otrzymamy za pomocą wazeliny. Z kolei zamiast odżywki do skóry, możemy skorzystać po prostu z żelu do golenia, który da nam ten sam efekt za mniejsze pieniądze.

Ważna jest także kondycja naszego ciała. Utrzymamy ją tylko i wyłącznie dzięki aktywności fizycznej. Czy to jednak oznacza, że musimy płacić za karnety na siłownię i wydawać masę pieniędzy na odżywki oraz inne suplementy? Otóż wcale nie! Wystarczy zakupić mały zestaw hantli, za pomocą którego możemy doskonale ćwiczyć różne partie ciała. Naszej kondycji zrobi dobrze również jogging oraz wybranie nóg zamiast samochodu w drodze do pracy.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Jak wyglądać dobrze nie wydając majątku?.

Podobne

Kursy walut 2019-08-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3572 -0,20%  -0,88gr
  • USD dolar 3,9371 +0,09%  +0,34gr
  • GBP funt 4,8050 +0,56%  +2,66gr
  • CHF frank 3,9876 -0,43%  -1,74gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm