pieniadz.pl

Kupno zegarka - zdobądź podstawową wiedzę

czwartek, 16-08-2012 godz. 10:10

Zegarki - poradnik kupującego i podstawowa wiedza
Gdyby jedyną funkcją zegarka było odmierzanie czasu, już dawno odszedłby on do lamusa. Przecież każdy z nas posiada w kieszeni telefon komórkowy, na którym możemy sprawdzić aktualną godzinę. Zegarki to jednak uzupełnienie naszego stylu, a nawet rodzaj biżuterii. Z tego powodu w życiu większości mężczyzn przychodzi czas, gdy zaczynają się zastanawiać nad kupnem czasomierza. Wybór jest jednak ogromny i łatwo się zagubić wśród całej masy rodzajów i modeli. Warto więc wcześniej zdobyć elementarną wiedzę.
Przede wszystkim musimy określić, czy interesuje nas zegarek analogowy, czy może wolimy jednak cyfrowy. Ten pierwszy jest tradycyjnym czasomierzem ze wskazówkami, które wskazują na tarczy cyfry lub markery. Jest on przypisany formalnym okazją i doskonale nadaje się, by nosić go do pracy (o ile nie jesteśmy pracownikami fizycznymi). Z drugiej strony mamy zegarki, które wyświetlają czas i są przeznaczone do użytkowania codziennego. To właśnie w tej grupie znajdziemy całą gamę zegarków sportowych, przeznaczonych dla mężczyzn, którym aktywny tryb życia nie jest obcy. Istnieje jeszcze trzecia grupa – zegarki analogowo-cyfrowe. Prezentują się one bardziej elegancko od tradycyjnych zegarków cyfrowych, ale i tak powinno się unikać noszenia ich na oficjalnych imprezach czy spotkaniach biznesowych.

Kolejnym elementem, na który powinniśmy wrócić uwagę, jest koperta zegarka. Najczęściej ma ona kształt koła, prostokąta lub kwadratu. Różne bywają również wykończenia – błyszczące, wzorzyste, matowe, a nawet inkrustowane różnymi kamieniami. Z czego wykonuje się koperty zegarka? W tej kwestii również spotkamy różnorodne materiały. Koperty wykonuje się między innymi ze stali, srebra, złota, a nawet platyny. Oczywiście najtańszą opcją jest ta pierwsza. Jednak koperty z metali szlachetnych nie muszą kosztować fortuny. Wszystko zależy od stężenia. Na przykład koperta z 18-karatowego złota oznacza, że w stopie znajduje się 75% czystego kruszcu. 14-karatów to już tylko 58%.

Nie musimy się tym jednak przejmować, jeśli interesuje nas zegarek sportowy. Te modele są zazwyczaj trwałe i wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Cieszą się dużą odpornością na wodę oraz uszkodzenia mechaniczne. Wyposażone są również w bardzo różne funkcje, jak na przykład wysokościomierze czy kompasy. Te zegarki zdecydowanie bardziej pasują do ekstremalnych przygód niż spędzania czasu w biurze.

Nasze oczy najbardziej przyciąga tarcza zegarka, ale ważne jest ochraniające ją szkiełko. Od materiału, z którego je wykonano, będzie zależeć to, jak długo będziemy mogli cieszyć oko niezepsutym przez rysy widokiem. Nie polecamy szkiełek hesalitowych. Są one wykonane z utwardzonego oraz oczyszczonego polipropylenu i szybko zauważymy na nim rysy. Nieco twardsze są szkiełka mineralne, tworzone na bazie krzemu. Możemy być natomiast w pełni spokojni, jeśli zdecydujemy się na szkiełko szafirowe.
Zegarek jest traktowany jak biżuteria, dlatego musi pasować do naszego stylu i ubioru. Warto więc wiedzieć jak łączyć kolor czasomierza z kolorami ubrań. Zegarki srebrne świetnie wyglądają, gdy nasz strój utrzymuje się w odcieniach czerni, szarości i srebra. Z kolei złote czasomierze współgrają z takimi ciepłymi kolorami jak beż czy brązy.

Posiadamy już podstawową wiedzę na temat zegarków, ale nie oznacza to, że możemy ruszać prosto do sklepu. Kupno czasomierza nie powinno być kwestią impulsu. Zastanówmy się przede wszystkim w jakich sytuacjach chcemy nosić zegarek. Od tego będzie zależeć czy wybierzemy model sportowy, czy bardziej elegancki. Przemyślmy również sprawę budżetu oraz stylu w jakim się ubieramy!

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

tuqbnenojctw (02.06.2019 14:15)

http://bitly.com/2Wv7LU6

Szkot (29.06.2019 18:22)

Zegarek znanej marki bedzie miał swoją wartośc za 50 lat.

oliwia33 (16.07.2019 18:44)

Mnie interesuje tylko [url=https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/lokalizacja-osob/24-zegarek-gps.html]zegarek dla dzieci bo sama to raczej nie noszę ani zegarka ani biżuterii

Podobne

Kursy walut 2019-07-22

+ więcej
  • EUR euro 4,2480 -0,26%  -1,12gr
  • USD dolar 3,7869 +0,04%  +0,14gr
  • GBP funt 4,7205 -0,35%  -1,67gr
  • CHF frank 3,8571 +0,24%  +0,91gr

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm