pieniadz.pl

Lato może również szkodzić, dlatego zadbaj o swoją skórę

piątek, 29-06-2012 godz. 12:12

Męska pięlęgnacja - jak chronić skórę latem?
Ostatnie dni przyniosły nam iście letnie upały. Długo czekaliśmy na taką pogodę, bo gdy temperatura sięga trzydziestu stopni, Polki (będące najpiękniejszymi kobietami świata) drastycznie ograniczają liczbę ubrań, jakie okrywają ich ciała. Takie widoki uwielbiamy, ale żeby je podziwiać, trzeba opuścić cztery ściany i wyjść na ulicę, do parku, czy na plażę. Jeśli jednak stracimy rozsądek i przy takiej pogodzie zaniedbamy pielęgnacje ciała, możemy zapomnieć o wychodzeniu z domu i podziwianiu pięknych widoków. Dlatego dziś udzielimy Wam kilku krótkich rad, dzięki którym uchronicie się przed negatywnymi skutkami słońca i będziecie mogli cieszyć się pełnią lata.
Żel pod prysznic bije na głowę mydło w każdych warunkach, ale latem jest on  szczególnie przydatny. Dzięki niemu szybki prysznic natychmiast owocuje miłym uczuciem świeżości i chłodu. Komfort jest szczególnie ważny latem, a gdy będzie nam się wydawało, że cali lepimy się od potu, możemy zapomnieć o korzystaniu z uroków gorących dni. Dlatego pozbądźmy się mydła, które może wysuszać skórę i przynieść więcej szkód niż pożytku. Żel pod prysznic o odpowiednim zapachu zaowocuje prawdziwym zastrzykiem energii i świeżości!

Niektórzy mężczyźni najchętniej kąpaliby się raz na tydzień, bo wszelkie takie zabiegi są według nich zniewieściałe. Jeśli jesteście szczęśliwcami, którzy nie zaliczają się do tej grupy, powinniście wiedzieć, że latem mycie twarzy jest szczególnie ważne. Na skórze zbierają się różne zanieczyszczenia i tłuszcze, a gdy zostawimy to samemu sobie, zaserwujemy sobie dużo starszy wygląd. Ma to również swoje konsekwencje zdrowotne. Zaniedbując higienę twarzy, ryzykujemy pojawieniem się plam, zaskórników czy trądziku. Dlatego przemywaj twarz kilka razy dziennie, a będziesz wyglądał i czuł się zdecydowanie lepiej!

Mówi się o tym cały czas, ale jako że mężczyźni mają skłonność do udawania macho, któremu nic nie może zagrozić, wspomnimy o filtrze słonecznym raz jeszcze. Promienie UV mogą być bardzo szkodliwe, a wystawianie się na ich działanie bez żadnej ochrony jest po prostu idiotyzmem. W najlepszym wypadku spalimy swoją skórę, co zaowocuje ogromnym bólem, przez który odechce nam się wszelkich zabaw na co najmniej kilka dni. Gorzej, gdy fundując sobie takie pieczenie, doprowadzimy do raka skóry. Dlatego warto sięgać po kremy z wysokim SPF, gdy mamy zamiar spędzić na słońcu trochę czasu. Nawet dojeżdżając do pracy czy idąc na zakupy powinniśmy zabezpieczyć się, choć filtr może być już wtedy mniejszy.

Jeśli nocą szkoda Ci czasu na sen i wolisz wtedy robić coś innego, to zapewne rano wszyscy dowiedzą się o tym patrząc na Twoją twarz. Podkrążone i zmęczone oczy nie kojarzą się ze świeżym wyglądem, ale możesz temu zaradzić. Wystarczy zakupić żel pod oczy. W ich składzie zazwyczaj znajdziemy esencję żeńszenia, prowitaminy B5 oraz ekstrakty z ogórka, które powodują, że wyglądamy świeżo i wypoczęcie.

Choć używanie antyprespirantu wydaje się czymś oczywistym, to wystarczy przejechać się komunikacją miejską, by poczuć własnym nosem, że niektórym ludziom taki środek jest czymś obcym. Zjawisko pocenia się jest czymś naturalnym. W ten sposób organizm próbuje się ochłodzić, gdy jest mu za gorąco. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy z dumą okazywać wszystkim prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała. Dlatego dla dobra swojego i innych wyposażmy się w antyperspiranty!

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Lato może również szkodzić, dlatego zadbaj o swoją skórę.

Podobne

Kursy walut 2019-11-15

+ więcej
  • EUR euro 4,2807 -0,25%  -1,09gr
  • USD dolar 3,8848 -0,42%  -1,63gr
  • GBP funt 5,0014 -0,23%  -1,16gr
  • CHF frank 3,9206 -0,75%  -2,95gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm