pieniadz.pl

Mateusz Kusznierewicz szykuje się na mistrzostwa świata w klasie Star

wtorek, 01-05-2012 godz. 11:11

Mateusz Kusznierewicz
Mateusz Kusznierewicz dopiero, co świętował sukces w mistrzostwach europy klasy Star, a już przyszła pora na kolejne zawody. Polak przygotowuje się do mistrzostw świata, które będą ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.
Żeglarz wyruszył już w podróż do francuskiego Hyeres, gdzie za tydzień rozpoczną się żeglarskie mistrzostwa świata w klasie Star. Polak przesiadł się do klasy Star w 2005 roku i od tego czasu ciągle utrzymuje się w czołówce. Zawodnik bardzo dobrze wypowiada się na temat swojej współpracy z trenerem Markiem Reynoldsem, który uchodzi za największego fachowca w tym sporcie - zdobył między innymi złoto w Barcelonie w 1992 r. i Sydney 2000 r. oraz srebro w Seulu w 1988 r.

- Na wodach u wybrzeży Hyeres na Starze jeszcze nie startowaliśmy. Bywałem jednak na tym akwenie wielokrotnie, jak pływałem na Finnie i nawet dwukrotnie zwyciężyłem w regatach Pucharu Świata, ale to było kilkanaście lat temu. Teraz te zawody są dla nas bardzo ważnym sprawdzianem przed igrzyskami w Londynie. To będzie pierwsza próba generalna w konfrontacji z całą czołówką. Druga i ostatnia - za miesiąc na olimpijskim akwenie w Weymouth - powiedział Kusznierewicz. Zapowiadają się bardzo emocjonujące miesiące dla fanów żeglarstwa w Polsce. Mateusz ma spore szanse zarówno na mistrzostwo świata, jak i złoto olimpijskie. Czas pokaże, jak sobie poradzi z czekającymi go wyzwaniami.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Mateusz Kusznierewicz szykuje się na mistrzostwa świata w klasie Star.

Podobne

Kursy walut 2019-07-19

+ więcej
  • EUR euro 4,2592 -0,10%  -0,43gr
  • USD dolar 3,7855 -0,21%  -0,78gr
  • GBP funt 4,7372 +0,07%  +0,31gr
  • CHF frank 3,8480 -0,06%  -0,25gr

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm