pieniadz.pl

Nokia 808 PureView - 41 Mpix w aparacie smartfona

środa, 29-02-2012 godz. 11:11

Nokia 808 PureView
Nokia zaskoczyła wszystkich zwiedzających targi MWC 2012. Fiński producent nie zaprezentował nowego supermodnego smartfon z Windowsem Phone 7. Zamiast tego zaprezentował model posiadający 41-megapikselową matrycę fotograficzną.
Nokia zawsze brylowała w dziedzinie aparatów montowanych w telefonach. Mogły zawodzić poszczególne podzespoły i oprogramowanie, ale aparat zawsze wyprzedzał rynkową konkurencję. Nokia 808 PureView wykonała milowy skok w technologii fotografii w telefonach. Niestety rozczarowaniem pozostaje system operacyjny. Wszyscy mieli nadzieję, że Nokia ostatecznie rozstanie się z Symbianem, ale w nowym smart fonie zagościł właśnie ten system w wersji Belle.Dzięki zastosowaniu technologii oversamplingu udało się uzyskać rewelacyjną, jak na smartfona jakość zdjęć. Efektywna rozdzielczość nowego sensora wynosi 38 Mpix, czyli o dwa więcej niż ma nowy Nikon D800. Producent zadbał, aby ujęcia w trakcie przybliżania nie traciły na jakości. Aparat działa ze standardową rozdzielczością 5 bądź 8 Megapikseli, zaś pozostałe trzydzieści służy do nadrabiania ubytków jakości.

Nokia 808 PureView została wyposażona w procesor ARM11 o taktowaniu 1,3 GHz z 512 MB pamięci RAM. Wszystkie dane przechowamy w pamięci wewnętrznej o pojemności  16 GB, którą poszerzymy o kolejne 32 GB kartami microSD. Producent zadbał o port HDMI, mini USB 2.0, Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n. Obsługę zapewnia ekran 4-calowy o rozdzielczości nHD 360x640 pikseli. Nokia 808 PureView ma kosztować około 450 euro.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Nokia 808 PureView - 41 Mpix w aparacie smartfona.

Podobne

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm