pieniadz.pl

Pielęgnacja - latem zadbaj o nią szczególnie!

środa, 05-06-2013 godz. 13:01

Pielęgnacja - jak czuć się dobrze latem?
W Polsce przez większość roku panują niskie temperatury, więc słoneczne dni są dla nas spełnieniem marzeń. Gdy temperatury skaczą w górę, z radością opuszczamy domy i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Nie myślimy wtedy zbyt rozsądnie i zapominamy o tym, że w taką pogodę trzeba szczególnie zadbać o pielęgnację. To nie tylko zaoszczędzi nam problemów, ale poprawi również samopoczucie.
Na „kondycji” naszych ust skupiamy się przede wszystkim zimą. Tymczasem podczas gorących temperatur również są one narażone na nieprzyjemności. Spierzchnięte usta to nic dobrego, więc warto zadbać o odpowiednie ich nawilżenie. Uzupełnianie płynów wcale nie wystarczy! Warto więc wyposażyć się w balsam do ust. Nie zajmuje on dużo miejsca i można go zawsze nosić ze sobą. Dzięki temu nasze usta będą cały czas odpowiednio nawilżone i zapomnimy o ewentualnych problemach.

Wydaje się rzeczą oczywistą, że latem i wiosną obowiązkowo trzeba korzystać z dezodorantu. Wystarczy jednak zostawić samochód pod domem i skorzystać z usług komunikacji miejskiej, by przekonać się, że sprawa wygląda zupełnie inaczej. Trudno nam to zrozumieć, ale taka jest rzeczywistość. Pamiętajmy więc, że sam prysznic nie wystarczy. Wiosną i latem spędzamy poza domem zdecydowanie więcej czasu i dezodorant jest niezbędny! Nie tylko nam poprawi to samopoczucie, ale również ludziom, którzy będą przebywali w naszym otoczeniu.

Podstawowym błędem, jaki popełnia cała masa ludzi, jest stosowanie kremu z filtrem tylko wtedy, gdy zamierzamy się opalać. Nie jest to zbyt rozsądne. W końcu wystawiamy naszą skórę na działanie promieni słonecznych także w drodze do sklepu, pracy czy na spacerze. Warto więc przed każdym opuszczeniem domu nałożyć na siebie warstwę kremu.

Bardzo ważne jest również to, by odpowiednio zadbać o naszą twarz. Skóra na niej podczas wysokich temperatur nie ma łatwego życia. Zbiera się na niej kurz i bród, a na dodatek mężczyźni mają większe pory i aktywniejsze gruczoły łojowe. Gdy to wszystko się zsumuje, może dojść do powstawania brzydkich wykwitów. Lepiej do tego nie dopuścić i co najmniej dwa razy dziennie przemywać twarz. Nie używajmy jednak do tego wody i mydła. To wcale nie poprawi naszej sytuacji, a wręcz może zaszkodzić! Lepiej jest ulżyć specjalnego balsamu, który doskonale oczyści twarz, a na dodatek dostarczy jej wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

Gdy temperatury rosną, a promienie słońca poprawiają nasze samopoczucie, zamiast wracać prosto do domu, chętnie odwiedzamy kawiarnię albo idziemy na spacer. Ogólnie rzecz biorąc latem i wiosną spędzamy poza domem zdecydowanie więcej czasu. Pragnienie często próbujemy ugasić napojami gazowanymi, a na dodatek sięgamy po przeróżne przekąski. To nie idzie w parze ze świeżym oddechem. Oczywiście można nosić ze sobą szczoteczkę do zębów, ale taki widok w kawiarnianej łazience raczej nie doda nam powagi. Rozwiązanie stanowi tu odświeżacz do ust. Nośmy go ze sobą w każde miejsce w myśl zasady, że przezorny zawsze ubezpieczony!

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Pielęgnacja - latem zadbaj o nią szczególnie!.

Podobne

Kursy walut 2019-09-13

+ więcej
  • EUR euro 4,3396 -0,01%  -0,04gr
  • USD dolar 3,9120 -0,61%  -2,42gr
  • GBP funt 4,8705 +0,43%  +2,08gr
  • CHF frank 3,9608 -0,33%  -1,30gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm