pieniadz.pl

Podstawy pielęgnacji wrażliwej skóry

środa, 06-02-2013 godz. 17:05

Męska pielęgnacja - zasady dbania o skórę
Niektórym mężczyznom wydaje się, że o skórę dbać powinny tylko kobiety. To wielki błąd i warto zrezygnować z tego staromodnego toku myślenia. Każdy mężczyzna powinien odpowiednio pielęgnować swoją skórę, a już w szczególności, gdy jest ona wrażliwa. Zapewne jednak wielu z Was nie ma pojęcia jak się do tego zabrać, dlatego postanowiliśmy Wam zdradzić kilka podstaw.
Od czego zacząć? Na początek proponujemy przyjrzeć się ilości wypijanej przez nas wody. Otóż jest ona bardzo ważna nie tylko do sprawnego funkcjonowania naszego organizmu, ale ma również znaczenie dla kondycji naszej skóry. Gdy będziemy dostarczać jej odpowiednią ilość wody, ta zacznie wyglądać zdrowo i uniknie wielu problemów.

Choć może Wam się to wydawać dziwne, ale znaczenie ma również rodzaj potraw, jakie dominują w naszym jadłospisie. Złe odżywianie może skutkować wykwitami skórnymi  i innymi problemami. Jakich więc błędów nie powinniśmy popełniać? Otóż nie działają na nas korzystnie potrawy, które zawierają zbyt dużo przypraw lub oleju. Warto więc ograniczyć ich liczbę, zwłaszcza podczas ciepłych pór roku.

Wiemy już, co działa źle, ale warto także zwrócić uwagę na pozytywnie oddziałujące produkty. Z pewnością w naszym jadłospisie powinniśmy znaleźć miejsce dla dużej ilości warzyw i owoców. W ten sposób zapewnimy sobie stałe dostawy witamin, minerałów oraz przeciwutleniaczy. Jeśli chodzi natomiast o napoje, to warto przekonać się do herbat ziołowych. Mają one doskonały wpływ na stan naszej skóry.

Nie ma faceta, który nie lubi dobrze pachnieć. Dla własnej przyjemności, ale również by zaimponować kobietom, szukamy ciekawych perfum i często wydajemy na nie dużo pieniędzy. Nie zawsze jednak przyjemne zapachy są naszymi przyjaciółmi. U mężczyzn mających wrażliwą skórę, stosowanie perfum może prowadzić do podrażnień.

Oczywiście ogromną rolę dla kondycji skóry odgrywa jej higiena. Twarz powinno myć się dwa razy dziennie, by uniknąć podrażnień i zmniejszyć ryzyko pojawienia się wykwitów czy innych problemów. Nie używajmy jednak do tego zwykłego mydła. Ono wysusza skórę i może przynieść nam więcej szkody niż pożytku.

Chociaż lubimy, gdy słońce grzeje i podnosi temperaturę, to trzeba również pamiętać o niebezpieczeństwach z nim związanych. Gdy zabraknie nam umiaru i rozsądku, możemy nabawić się wiele problemów w związku ze szkodliwym działaniem promieni UV. Warto więc używać odpowiednich kremów z filtrem i nie przesadzać z czasem spędzonym na słońcu. 
 

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Podstawy pielęgnacji wrażliwej skóry.

Podobne

Kursy walut 2019-08-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3572 -0,20%  -0,88gr
  • USD dolar 3,9371 +0,09%  +0,34gr
  • GBP funt 4,8050 +0,56%  +2,66gr
  • CHF frank 3,9876 -0,43%  -1,74gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm