pieniadz.pl

Rzucanie palenia tytoniu - kilka dobrych rad dla palaczy

czwartek, 06-10-2011 godz. 16:04

Rzucanie palenia
„Rzucanie palenia jest łatwe. Robiłem to już wiele razy” – mówił słynny pisarz Mark Twain. Te słowa doskonale opisują sytuacje, w których znalazła się ogromna ilość palaczy.
Tak naprawdę nie ma jednej skutecznej metody, która pozwoliłaby uwolnić się od nałogu. Każdy musi znaleźć swój sposób, ale my mamy dla Was kilka porad, które powinny Wam pomóc zacząć żyć bez nikotyny.
Wiele osób zaczynając myśleć o rzuceniu papierosów, rozpoczyna ten proces od ograniczenia palenia. To tylko okłamywanie samego siebie i wcale nam nie pomaga. Zamiast zbliżyć się do życia bez tytoniu, zaczynamy traktować papierosy jako bardziej cenne niż wcześniej. Wyczekujemy momentu, w którym będziemy mogli zapalić zgodnie z umową z samym sobą. Zamiast tego od razu przestańmy palić raz na zawsze. Dodatkowo zaznaczmy ten dzień w kalendarzu, by patrzeć z dumą na mijające doby, tygodnie i miesiące bez tytoniu.
Palenie papierosów to uzależnienie psychiczne, a nie fizyczne. Jedyny wpływ jaki ma nikotyna na nasze ciało to gorsza kondycja, problemy ze zdrowiem, żółte paznokcie i szybciej starzejąca się skóra. Niema natomiast żadnego „fizycznego” przymusu zapalenia papierosa. W związku z tym, że jest to uzależnienie psychiczne, głowa odgrywa najważniejszą rolę w walce z nałogiem. Pozbądźmy się wrażenia, że rezygnujemy z jakiejś przyjemności. Zamiast tego pomyślmy jak dobrze będziemy czuć się bez papierosów.

Palenie papierosów często traktujemy jak swoisty „rytuał”. Dymek towarzyszy nam przy kawie, piwie czy podczas przerwy w pracy. Możemy wtedy poczuć pustkę i brak czegoś co towarzyszyło nam od bardzo długiego czasu. Nie wmawiajmy sobie wtedy, że nie możemy zapalić, ale zamiast tego cieszmy się kolejną chwilą bez papierosa.
Wielu rzucających palenie twierdzi, że dobrą metodą jest unikanie imprez, spotkań towarzyskich i wszelkich miejsc, gdzie możemy spotkać znajomych palaczy. Jeśli jesteśmy zdecydowani na rzucenie nałogu, to nie możemy obawiać się prób na jakie będziemy wystawiani. Rezygnowanie z życia towarzyskiego spowoduje, że będziemy uznawać to za wadę zrywania z uzależnieniem. Żyjmy więc jak dotychczas i z uśmiechem odmawiajmy proponującym nam papierosa.
Przez całe „życie palacza” w stresujących sytuacjach sięgaliśmy po paczkę papierosów. Nie można oszukiwać samego siebie, dlatego unikajmy myślenia o paleniu, gdy tylko coś nas zdenerwuje. Twierdzenie, że to tylko jeden papieros jest tak naprawdę wymówką. Nie da się zapalić jednego papierosa, bo za nim pójdą kolejne i znów znajdziemy się w szufladce z napisem „uzależniony”.

W rzucaniu palenia pomoże Ci również pozbycie się z domu wszystkiego co wiąże się z papierosami. Nie będą nam już potrzebne żadne popielniczki, a tym bardziej paczki papierosów. Wyrzućmy je do kosza i cieszmy się świeżym powietrzem we własnym domu.
Walczący z nałogiem skupiają się przede wszystkim na korzyściach zdrowotnych. Nie zapominajmy jednak, że rzucanie palenia wiąże się również z finansami. Papierosy nie należą do tanich używek, a kwoty jakie na nie przeznaczamy są zazwyczaj dość duże. Gdy rzucamy palenie, dostajemy przyjemny zastrzyk gotówki, którą możemy wydać na co tylko chcemy. Prawda, że brzmi cudownie?

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

jahangir (06.04.2013 18:39)

nałóg trzeba rzucać etapami, mój znajomy stosował tabletki i plastry i nic mu nie pomogło, od pół roku używa e-papierosa Mild X1 i mówi, że zupełnie odzwyczaił się od dymka, dodatkowo teraz ogranicza sięganie po elektronicznego papierosa, według mnie jest na dobrej drodze do zerwania z nałogiem i to raz na zawsze!

mefisto (08.04.2013 05:44)

W tabletki i plastry nie wierzę, e-papieros działa podobnie. Znam wielu ludzi którzy kupowali e-papierosa z myślą o rzuceniu palenia - skończyło się na tym, że palili i elektroniczne i analogi.

Ziomek8899 (11.04.2013 11:55)

Według mnie trzeba po prostu bardzo chciec rzucic :-) przynajmniej tak bylo w moim przypadku

Michal30 (06.05.2013 21:35)

To nie jest takie proste i wszystko zalezy od czlowieka i jego predyspozycji.

badaboo1 (07.06.2013 13:52)

Ja mogę szczerze polecić książkę Allena Cara "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie". Jestem straaasznie sceptyczny, jeżeli chodzi o jakieś "magiczne" sposoby, jednak... dzięki tej książce rzuciłem palenie po 4 latach - poważnie ;-)

mefisto (10.06.2013 12:55)

Ja mogę szczerze polecić książkę Allena Cara "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie". Jestem straaasznie sceptyczny, jeżeli chodzi o jakieś "magiczne" sposoby, jednak... dzięki tej książce rzuciłem palenie po 4 latach - poważnie ;-) Jako dodatkowa motywacja lektura nie zaszkodzi.

anka927 (08.10.2013 15:34)

Mi się wydaje, że można stosować różne środki, ale jeśli nie ma samozaparcia to nic nie pomoże, nawet plastry czy tabletki z nikotyną. Oczywiście takie środki pomagają, ale wszystko zależy od naszej silnej woli.

Prezes (08.10.2013 18:31)

To zależy jedni potrafią po 20 latach palenia rzucić z dnia na dzień a inni potrzebują tabletek, plastrow itp. a jeszcze innym nie udaje sie w ogóle rzucić.

kaja_kowal (28.10.2013 12:13)

Zgadzam się z Prezes, wszystko zależy od człowieka i jego charakteru. Jednym rzucenie palenia przychodzi łatwo, drugim z wielkim trudem, jednak jedno jest pewne, warto zrezygnować z palenia dla własnego zdrowia :-)

Szkot (07.11.2013 19:14)

A inni zamiast papierosów maja inne nałogi, ot i cały człowiek.

aldonak (12.11.2013 21:13)

Nigdy nie wierzyłam w ,,magiczne tabletki" , ale po tym jak zobaczyłam jak mamę odrzuciło po tabeksie od papierosów, to byłam w szoku. Myślę, że warto spróbować

Bereniczka88 (13.11.2013 12:04)

A może terapia biorezonansem, tyle się teraz tych gabinetów pootwierało. Jak ktoś jest zdesperowany to i tego spróbuje, może to placebo, ale zawsze jest szansa na efekt przy sporej dawce silnej woli

Twik (13.11.2013 16:25)

Trzeba chcieć i mieć silną wolę

Sandi (14.11.2013 12:23)

Niektóre tabletki bardzo pomagają, potrafią skutecznie (choć na krótko) odrzucić do papierosów, potem decyduje już silna wola rzucającego

orfeusz80 (14.11.2013 16:35)

ale silna wola jest najważniejsza, liczą się chęci do podjęcia tak cieżkiego wyzwania

klaudyna (21.11.2013 14:00)

dlatego ja mam problem, bo mój chłopak nie chce rzucić, a strasznie bym chciała żeby to zrobił bo się martwię

marzenaew (03.02.2014 14:23)

Jeśli chcesz rzucić palenie kiedy on pali masz znacznie trudniejsze zadanie ... :-(

expalacz (08.09.2014 03:16)

papierosy nie uzależniają fizycznie?! co to za bzdury...

filip222 (30.09.2014 20:53)

Na szczęście nie palę

jawamil (05.04.2015 01:06)

Zmieńcie fajki na elektroniczne. Zmieniłam z dnia na dzień, nigdy bym nie wróciła do normalnych fajek, sam ten zapach, łeee... tylko że zrozumiałam to dopiero teraz, kiedy nie palę, a wcześniej człowiek zanieczyszczał otoczenie, i te ciuchy... teraz palę Vilta z wkładami owocowymi. Trudno uwierzyć co nie? Po 20 latach palenia normalnych fajek. Poświęć chwilkę [url=http://grenohotel.pl/]hotele w karpaczu Przekonaj się sam!

dolarowski (07.04.2015 14:43)

Bez silnej woli nie dacie rady. Co najwyżej uzależnicie się od epapierosów czy innych tabletek bądź plastrów.

patrykbor (10.04.2015 21:46)

paliłam 10 lat, w końcu przyszedła czas żeby rzucić i poprostu przestałam kupować papierosy, najtrudniej mi było jak wychodziłam ze znajomymi na piwo czy dinka, bo to właśnie na takich wypadach najwięcej paliłam, ale dałam radę i jestem z siebie dumna- nie pale juz 3 lata Szukasz inspiracji na urządzenie kuchni? Wejdź na tego bloga [url=http://arkadiuszdopierala.blog.com/]http://arkadiuszdopierala.blog.com/ i znajdź całą masę super pomysłów specjalnie dla siebie!

ana7766 (11.04.2015 00:35)

Ja miałam częstoskurcz więc poalenie nie wchodziło w grę. Ja paliłam od razu po przebudzeniu. W sumie zanim wyszłam do pracy to byłam po 3-5 papierosach. A dziennie to tak 15-20 rape. Zależy im miałam więcej wolnego czasu tym więcej wypaliłamsmutas.gif Tyle , że paliłam light. Tak zapaliłam rano na pożegnanie i juz nie ruszyłam. Aler dwa pierwsze dni to spałam praktycznie i prosiłam by mi huhali jak ktoś palił bo mi dym pachniał a nie śmierdziałusmiech.gif Szukasz inspiracji na urządzenie mieszkania, domu lub ogrodu? Wejdź na tego bloga [url=http://mojdomwogrodzie.bloog.pl/]http://mojdomwogrodzie.bloog.pl/ i znajdź całą masę super pomysłów!

moneyghat (12.04.2015 19:53)

ja rzucałem palenie przez desmoksan bardzo mi pomagał przy tym nie brałem fajki do buzi, bo tabletki mi zaspakajały chęć do palenia a, podczas gdy chciałem zapalić, bo coś chciałem w buzi mieć kupowałem, wtedy paluszki., Jesteś poetą czy wolisz tworzyć?[url=http://literatfilip.blog.pl/]http://literatfilip.blog.pl/ Sprawdź czy warto drukować swoje dzieła!

karcikuta (14.04.2015 19:22)

Bardzo dobry pomysł z desmoksanem każdy ze znajomych chwali te tabletki podobno dają rade. Ja osobiście rzuciłem palenie po przez motywacje do sportu i do lepszego trybu życia moja psychika siadła jak sobie uświadomiła jakie choroby czyhają. zapraszam przy okazji do obejrzenia bloga którego prowadzę [url=http://meskarzecz.bloog.pl/]http://meskarzecz.bloog.pl/ jest on skierowany głównie do meżczyzn dbających o siebie ale takż do pań którym zależy na tym żeby ich mężczyźni dobrze wyglądali

karcikuta (14.04.2015 19:22)

Bardzo dobry pomysł z desmoksanem każdy ze znajomych chwali te tabletki podobno dają rade. Ja osobiście rzuciłem palenie po przez motywacje do sportu i do lepszego trybu życia moja psychika siadła jak sobie uświadomiła jakie choroby czyhają.

Lenny (15.04.2015 15:42)

Staram się rzucić ale niestety nigdy mi to jakoś po prostu nie wychodzi i jest zdecydowanie po prostu bardzo słabo przecież..Jeśli chodzi o mnie to sprawa ma się w taki sposób iż próbowałem już tych plasrów niqutin i po prostu nie wyszło mi to niestety..Teraz czytam taką ksiażke o rzuceniu palenia i myślę, że z czasem może mi się udać., Gotowanie to Twoja pasja? Ciągle poszukujesz nowych przepisów, by zaskoczyć swoich znajomych i rodzinę? To blog dla Ciebie!! Wejdź [url=http://malinowysmak.blogx.pl/]http://malinowysmak.blogx.pl/ i sprawdź!

gbiesiadacz (15.04.2015 16:46)

Plastry słaba myśl moim zdaniem. Najlepsze są te tabletki dokładnie nie pamiętam nazwy chyba nawet kolega na górze napisał. Druga srpawa to jakaś motywacja do pokonania tego nałogu bo bez tego raczej nie ruszymy z miejsca...

gbiesiadacz (15.04.2015 16:46)

Plastry słaba myśl moim zdaniem. Najlepsze są te tabletki dokładnie nie pamiętam nazwy chyba nawet kolega na górze napisał. Druga sprawa to jakaś motywacja do pokonania tego nałogu bo bez tego raczej nie ruszymy z miejsca... Zajrzyj na mój blog![url=http://rodzinnaopowiesc.blox.pl/html]http://rodzinnaopowiesc.blox.pl/html Mam parę historyjek zapraszam!

Jolka81 (15.04.2015 21:30)

Wszystko zależy od silnej woli. Można rzucić na kilka miesięcy a nawet lat, a wystarczy jeden papieros żeby wrócić do nałogu.

Aidanna (19.04.2015 23:28)

Najważniejsze to zorganizować się tak, żeby rzucić od razu, nie z dnia na dzień, tylko z minuty na minutę - nieodwracalnie i natychmiastowo: któryś papieros ma być tym ostatnim w życiu i już. Fizyczne objawy odstawienia sa czasami ciężkie, ale mozna je samodzielnie zwalczyć, pamiętając przy tym, że po kilku-kilkunastu dniach minął. No i warto wciąż pamiętać, że każdy kolejny dzień po rzuceniu będzie coraz łatwiejszy do wytrzymania. Chcesz się dowiedzieć więcej na temat efektywniejszego robienia zakupów? Wejdź na tego bloga [url=http://elizyzakupy.blog.interia.pl/?id=3358163]http://elizyzakupy.blog.interia.pl/?id=3358163 i znajdź dużo cennych porad!

Poznaniak (21.04.2015 22:21)

Objawy fizyczne mijają po jakimś tygodniu (głównie silne ssanie w żołądku), potem to tylko głowa. W sumie to nie wiem co poradzić. Próbowałem rzucić parę razy, bezskutecznie - po trzech godzinach nowa rakieta była w ręku :-) Rzuciłem przypadkiem, jak nie chciało mi się iść po fajki na ciężkim kacu i stwierdziłem, że zrobię sobie przerwę. Po dniu niepalenia, dałem sobie jeszcze tydzień, potem dwa, a potem doszedłem do wniosku, że skoro nie palę tyle, to oleję całkowicie. Chcesz się dowiedzieć więcej na temat akwarystyki? Wejdź na tego bloga [url=http://www.dorota-m.e-blogi.pl/komentarze,211633.html]http://www.dorota-m.e-blogi.pl/komentarze,211633.html i znajdź dużo cennych porad!

Dolores (25.04.2015 18:36)

Najgorszym nawykiem jest to, że coś musisz trzymać w buzi ciągle ci tego brakuje tej fajki tego dymu miałem z tym problem przez dłuższy czas wpadłem na pomysł, by rzuć gumy, gdy chce mi się palić, lecz to był słaby pomysł, bo myślałem, że szczena mi odpadnie. Później zacząłem zażywać tabletki i pomagało. Reklama, świat internetu - bez tego nic nie istnieje. Dużo więcej informacjiw temacie prezentuje http://kobietawreklamie.blog.iwoman.pl - odwiedź i sprawdź nowinki!

janastazy (25.04.2015 18:42)

nałóg trzeba rzucać etapami, mój znajomy stosował tabletki i plastry i nic mu nie pomogło, od pół roku używa e-papierosa Mild X1 i mówi, że zupełnie odzwyczaił się od dymka, dodatkowo teraz ogranicza sięganie po elektronicznego papierosa, według mnie jest na dobrej drodze do zerwania z nałogiem i to raz na zawsze! zapraszam przy okazji na mojego bloga https://motoblogmirka.wordpress.com/ poświęconego motoryzacji i nie tylko, dowiecie się też jak ustrzec się przed mechanikami oszustami

adelajda303 (25.04.2015 23:43)

Nałogu nie da się pokonać od razu i to jest przecież oczywiste ;-) Trzeba walczyć z tym cholerstwem etapami, żeby walka przyniosła skutki ;-) Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest przerzucenie się na e-papierosa - mnie to bardzo pomogło ;-) Nie wiesz jak podróżować?[url=http://wskazowkidlapodroznika.yolasite.com/]http://wskazowkidlapodroznika.yolasite.com/ Zapraszam do mnie a dowiesz się co tak naprawdę jest najważniejsze w podróży.

moneyghat (26.04.2015 00:58)

Rzucanie palenia to wbrew pozorom nie jest wcale takie łatwe zadanie... Wiem, co mówię, bo sama zmagam się z tym problemem jakiś czas i szczerze mówiąc ciężko mi idzie... :/ Znając życie skończy się na tym, że porzucę, ale pomysł rzucenia palenia :-P Jak na razie jest ciężko, bo nic na mnie nie działa... :-( Praktyczne w podróży?[url=http://turystykadlakazdego2.blog.pl/]http://turystykadlakazdego2.blog.pl/ Wejdź i zobacz może coś ci się przyda!

Zbenek345 (26.04.2015 19:44)

Nie jest łatwe z tym się zgodzę i to mocno. Trzeba mieć bardzo silna wolę bez tego nam się nic nie uda nawet. Dzisiaj nawe w familiadzie to oglądałem co potrzeba do rzucenia palenia a więc odpowiedzi były takie, że silna wola i że swoja dobra motywacja. Jak nie wiecie jak rzucic palenie to trudno wasz problem, moja firma [url=http://automatykaprzemyslowa.blog.com]http://automatykaprzemyslowa.blog.com - wszystko zaczelem sam robic i do wszystkiego ja sam doszedlem.

dziobak45 (27.04.2015 00:21)

Dla jednego będzie łatwiej rzucić palenie ograniczając po trochę ilość wypalanych papierosów aż do rzucenia całkowitego, dla drugiego może być najlepiej rzucić od razu. Faktem jest, że jesli się nie dojrzeje do tej decyzji to nie pomoga żadne plastry, tabletki itp. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat budowania?Zajrzyj na [url=http://moreaboutbuilding.blox.pl/html]http://moreaboutbuilding.blox.pl/html. Z nami zbudujesz swój wymarzony dom.

SUPERchlop (29.04.2015 13:39)

Zmieńcie fajki na elektroniczne. Zmieniłam z dnia na dzień, nigdy bym nie wróciła do normalnych fajek, sam ten zapach, łeee... tylko że zrozumiałam to dopiero teraz, kiedy nie palę, a wcześniej człowiek zanieczyszczał otoczenie, i te ciuchy... teraz palę Vilta z wkładami owocowymi. Trudno uwierzyć co nie? Po 20 latach palenia normalnych fajek Jeśli i ty myślisz, że kobiety nie potrafią utrzymać przy sobie pieniędzy i są rozrzutne - jesteś w wielkim błędzie! Sprawdź na [url=http://karolaibudzet.blog.iwoman.pl/]http://karolaibudzet.blog.iwoman.pl/ i zobacz kobiece sposoby na zarabianie.

ida2015 (30.04.2015 15:50)

Bardzo trudno uwierzyć to naprawdę jest takie niesłychane i nie wiem jak Ty to zrobiłeś. Ja dalej nie mogę przerwać palenia a wiele rzeczy już próbowałem i nic mi niestety nie pomaga. Nie wiem czy mam jeszcze jakieś szansę na rzucenie palenia. Pewnie już nadzieja u mnie umarła i muszę się pogodzić z tym, że zawsze będę nałogowym palaczem. Szukasz inspiracji modowych i informacji o hitach tego sezonu? Wejdź na tego bloga [url=http://modnisiaa.webs.com/]http://modnisiaa.webs.com/ i oglądaj setki inspiracji!

hryzantema (04.05.2015 14:56)

Ja również polecam książkę Allena Carra. "Prosty sposób na rzucenie palenia". Na prawdę pomaga, choć zaczęłam ją czytać nie z chęci rzucenia palenia, a z ciekawości. I rzuciłam z dniem przeczytania ostatniej strony. Bez żadnego problemu z dnia na dzień. Dziś w ramach szalonych zakupów zapraszam Was do urządzenia swojej kuchni na nowo! [url=http://wyznaniamadrejzakupoholiczki.blogx.pl/2015/03/10/kup-cos-do-kuchni/]http://wyznaniamadrejzakupoholiczki.blogx.pl/2015/03/10/kup-cos-do-kuchni/ jesteście na etapie jej urządzania zapraszam

robenio2x (04.05.2015 16:27)

The best książka ever :-) ! Ja dzięki niej raz na zawsze skutecznie rzuciłem palenie i już nie muszę nawet palić bo po prostu to nie był dla mnie taki dobry sposób..Miałem tylko przez to pryszcze i jeszcze mniejszy testosteron. Teraz jak już uprawiam zdrowy tryb życia i nie palę fajek to się lepiej czuję i mogę wszystko. Bo czuję się naprawdę jakby to powiedzieć jak młody Bóg. Chcesz kupić nowy sprzet do domu [url=https://brunomichalak.wordpress.com/2015/02/24/gdzie-kupic-sprzety-do-domu/]https://brunomichalak.wordpress.com/2015/02/24/gdzie-kupic-sprzety-do-domu/ w ofercie sklepu znajdziemy gadżety w każdym stylu i rodzaju, zarówno eleganckie i wytworne, jak i codziennego użytku

ifonka (06.05.2015 21:09)

Słyszałem, że lekarze specjaliści (nie wiem czy nie toksykolodzy) mogą pomóc wyzbyć się tego nałogu. Uwaga nie mówię tutaj o budkach typu "w 15 minut rzucisz palenie". Może udaj się do lekarza pierwszego kontaktu i poproś o radę. Oczywiście Pan(i) doktor będzie chciał(a) wypisać tabletki. Ale myślę, że na prośbę powinna udostępnić kontakt do odpowiedniego specjalisty. Spróbuj może z tej strony. Chcesz się dowiedzieć więcej na temat polis i ubezpieczeń? Wejdź na tego bloga [url=http://ujanka.blox.pl/2015/04/Problem-z-dochodzeniem-odszkodowania.html]http://ujanka.blox.pl/2015/04/Problem-z-dochodzeniem-odszkodowania.html i znajdź dużo cennych porad!

barzej66 (06.05.2015 22:17)

Paliłam 12 lat. Już trzeci raz rzucam palenie - wiem... nie brzmi to optymistycznie, ale obiecałam sobie, że to już ostatni raz... Dlaczego nie udało mi się za 2 pierwszymi razami (obydwie próby w ostatnich 18 miesiącach)? Powody były chyba dwa, po pierwsze pozwalałam palić w swoim domu znajomym, a po drugie nie paląc kilka tygodni dawałam się namówić na jednego macha przy piwku ... Szukasz inspiracji na urządzenie mieszkania, domu lub ogrodu? Wejdź na tego bloga [url=http://lazienkaipokoj.bloog.pl/]http://lazienkaipokoj.bloog.pl/ i znajdź całą masę super pomysłów!

prozak (08.05.2015 21:06)

Witam postanowilem rzucic palenie. Jednak po 22 dniach odczuwam dziwne bóle. Mam uczucie jakby mnie swedzialy wszystkie wnetrznosci od srodka doslownie jakbym mogl to bym sie tam podrapal rowniez boli mnie w klatce piersiowej a raczej wrazenie pieczenia i tak jakbym mial tam goraczke pod mostkiem oraz na plecach tak jakby bolaly mnie pluca nie wiem co sie dzieje czy to cos z sercem?

Kaminkoty (09.05.2015 19:51)

No dziwne powiem ci szczerze masz te objawy, jeżeli tak ci się utrzymuje dość długo zgłoś się na prześwietlenie klatki piersiowej i USG jamy brzusznej zrób badania krwi i będziesz miał wszystko na talerzu. Po prostu nie możesz nagle rzucić palenia, bo twój organizm tak reaguję.

Maney (09.05.2015 22:16)

Ja rzuciłem palenie i mam mnóstwo skutków ubocznych, jeszcze nie podjalem zadnego leczenia. Nie mam czasu nawet do lekarza isc. Zapracowany jestem ale te objawy troche utrudniaja mi ostatnio zycie.....Sama mysl o nich,ze sa......Dostalem leki na nadcisnienie ale nie biore ich. Kupuje sobie tylko ziolowe tabletki uspokajajace i magnez. Jestem prawie pewny,ze nadcisnienie mam na tle nerwowym. to rodzaj nerwicy - doczytalem sie w necie.

czekb66 (10.05.2015 00:20)

Ja wiem, że chcę rzucić (katem oka już widzę super wakacje za kasę, którą zaoszczędzę nie paląc).Też boję się jakoś rzucić, nerwus jestem ...ale ostatnio zauważyłam, że papieros wcale mnie nie uspokaja, wręcz jednym się nie napalę i muszę zaraz następnego odpalić

boqqu (10.05.2015 08:46)

Rzuć to daleko w pi.du. Nie wiem po co palisz aż tyle, za tą kwotę co przepaliłeś już byś miał dobry samochód. Ja sam to zrozumiałem ale bardzo późno i teraz właśnie zdałem sobie sprawę ile to rzeczy straciłem przez te zgubne palenie. Już nie wspomnę o moich płucach.

Daletykua (11.05.2015 14:47)

Każdy ma swoje nałogi i jak, by tak przeliczając to nie nazbierasz na samochód, bo zawsze wyskoczy inny wydatek albo hobby. Mi się udało rzucić palenie dzięki tabletką i samozaparciu na tym, by się tego dziadostwa pozbyć. Badania krwi wykonuję co roku dla siebie i swojego spokoju. Mam zamiar zacząć oddawać krew w przyszłości.

adakol (13.05.2015 00:03)

E - papieros. Czy ma sens? Czy nada się komuś, kto jara paczkę mocnych fajek dziennie? Niech wypowie się może ktoś, kto próbował/próbuje. Nigdy nie próbowałem. Na dzień dzisiejszy mogę podjąć każdy sposób, byleby był skuteczny :-) A! I formę mam niezgorszą jak na palącego trzydziesto parolatka

hryzantema (14.05.2015 09:27)

E papieros nie ma sensu..To jest jeszcze gorsze jak tradycyjny papieros, nim się można tak samo uzależnić a nawet szybciej. W sumie najbardziej na tym zyskał twórca tego, bo ludzie z normalnych papierosów przerzucili się na te epapierosy. Taka trochę polityka marketingu.

Domaszka (14.05.2015 18:41)

tak właśnie e papierosy wcale nie są takie zdrowe jak piszą niby mówią czysta nikotyna, że pozwala rzucić palenie i oduczyć się, ale to ściema. Rzucanie palenia nam pozwolą tabletki i nasza silna wola nic innego sie nie liczy. Sam przez to przechodziłem i dałem rady.

dziobol (15.05.2015 00:28)

paliłem prawie rok, rzucilem 5 dni temu, uwierzcie warto! zamiast fajki idz pobiegaj, pocwicz, sport jest jednym z lepszych rzeczy ktore pomoga ci zastapi palenie, zawsze mam tez przy sobie tic tac kiedy mam ochote na papierosa biorę tic tac i tyle

konik (15.05.2015 13:42)

Sport o tak coś w tym jest. Ja też paliłem ale od kiedy zaczęłem regularnie chodzić na mma to już skończyłem z wszystkimi moimi nałogami typu właśnie papierosy i nawet picie piwa do meczu czy coś w tym stylu. Teraz wszystko jest u mnie inaczej prowadzę zdrowy tryb życia.

posiek (15.05.2015 20:29)

Z tym rzucaniem papierosów to jakaś czarna magia. Ale dla mnie najważniejsza jest motywacja i nie przebywanie z osobami palącymi. Wtedy jakoś łatwiej idzie.

michali77 (16.05.2015 21:40)

Rzucenie palenia wbrew pozorom nie jest trudne, zamiast substytucji lepiej przeczytaj sobie ksiazke Allena Carra - Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie. Moze sie to wydawac bez sensu, ale gosc obala wszelkie mity dotyczace papierosow, a sam glod nikotynowy trwa tylko kilka dni, jak wspominal UV - reszta siedzi w psychice, albo inaczej praniu mozgu, ktore istnieje u kazdego palacego. Ja rzucilem dzieki niej i co ciekawsze, bylo to calkiem proste

bażej776 (22.05.2015 00:30)

po przeczytaniu książki Allena Carra rzuciłam palenie z zadowoleniem i od 4 lat nie palę. a wcześniej nic mi nie pomagało . Oczywiście trzeba chcieć rzucić, a nie pozorować rzucanie. Wszystko napisane w tej książce jest prawdą, bo napisał ją były palacz.

igax (24.05.2015 22:33)

Najgorsze są przyzwyczajenia. Ja paliłem na czczo, pierwszy posiłek koło 10 rano, więc od razu musiałem nauczyć się zaspokajać głód śniadaniem, bo nie szło wytrzymać. Ciężko było też w knajpach, ale teraz problem znika sam, bo w lokalach się nie pali. Generalnie trzeba być twardym i tłumaczyć sobie, że wrócenie do nałogu nie jest rozwiązaniem - każdy dzień "bez" to na początku duży sukces.

panicz (25.05.2015 02:02)

paliłem 10 lat, w końcu przyszedł czas żeby rzucić i poprostu przestałem kupować papierosy, najtrudniej mi było jak wychodziłem ze znajomymi na piwo czy dinka, bo to właśnie na takich wypadach najwięcej paliłem, ale dałem radę i jestem z siebie dumny

belka77 (31.05.2015 02:24)

pare dni przed rzuceniem przestalam pic kawe, alkohol.kupilam sokowirowke, marcheweczki i slonecznik do pogryzania,jakies tam niskokaloryczne krakersiki,duzo jablek,. niestety jestem na plastrach i pomagaja.3 tydzien zaczne bez fajki.

Pamtyku (01.06.2015 15:19)

Plastry też dobry patent ale jeszcze lepszy może to coś ci da ale zacznij sobie zażywać tabletki desmoksan mi pomógł wiadome nie od razu jeszcze został mi odruch że muszę mieć coś w buzi zamiast tego żuje gumy orbit to pomaga mi zapomnieć o paleniu papierosów.

michali77 (01.06.2015 16:26)

W moim życiu okresy palenia i abstynencji nikotynowej zmieniają się dość często.Najpierw kilka lat palę, potem przerwa od kilku mies do kilku lat. Jedyny udany sposób to rzucanie z dnia na dzień. Najlepiej się struć papierochami przez kilka dni to lepsza motywacja ;P Ale jak wiadomo bez mocnego postanowienia nic z tego nie będzie.

seba33 (02.06.2015 22:04)

moja motywacja i najlepszy sposób na rzucenie fajek był bardzo prozaiczny - KASA - nie stac mnie na 14 zł za płacenie codziennie za paczke papierosów czasami paczka nawet nie wystarczała . teraz mam przynajmniej na zapłacenie telefonu , gazu , pradu itd.

agnieszka80 (02.06.2015 23:48)

ja palę epapierosa, tabletki, plasterki itp. to w moim przypadku strata pieniędzy.

polcia (03.06.2015 12:37)

Bo to jest strata czasu i pieniędzy. Ja chcę rzucić palenie już od roku próbuję ale zawsze tak po dniach to do mnie wraca i zawsze muszę sięgnąć po moje Malboro. Mój facet też mi w tym nie pomaga bo on cały czas kopci, codziennie pali te okropne papierosy :-P :-(

wiko88 (05.06.2015 11:50)

ale moim zdaniem skuteczną metodą jest metoda opisana w książce Allan Carr "łatwy sposób na rzucenie palenia", na początku byłem sceptyczny co do tego, ale działa, bo nie jaram od 2 lat, a paliłem 18 lat po 2 paki. możesz kupić w empiku lub znaleźć na necie znam kilka osób na które to podziałało

utopia (05.06.2015 12:20)

Czas zapieprza czyja wina, ja przepalam kolejną paczkę fajek i nie jest ze mną za dobrze. Wolę tego nie robić no ale jak już muszę to ja to robię chociaż nie chcę. Palę przede wszystkim by nie zgasło albo jeszcze ostatnio palę po to aby dotrzymywać towarzystwa innym.

Bambukoor (06.06.2015 14:31)

Ja się zdenerwowałem i kupiłem sobie e fajkę jestem zadowolony nie wydaje tyle co na papierosy i staram się rzucać palenie stopniowo żeby organizm się odzwyczajał zobaczymy co z tego będzie bo na razie drobne efekty już widzę. Nie ciągnie mnie tak do kopcenia jak kiedyś.

minionek (07.06.2015 21:52)

paliłam 10 lat, w końcu przyszedła czas żeby rzucić i poprostu przestałam kupować papierosy, najtrudniej mi było jak wychodziłam ze znajomymi na piwo czy dinka, bo to właśnie na takich wypadach najwięcej paliłam, ale dałam radę i jestem z siebie dumna- nie pale juz 3 lata

Renia36 (09.06.2015 13:13)

Według mnie nie ma chyba uniwersalnego sposobu na rzucenie palenia ;-) Wiadomo, że każdy organizm reaguje na odstawienie tytoniu inaczej. Jedni potrafią rzucić to świństwo z dnia na dzień, inni natomiast latami nie mogą pozbyć się nałogu. Badania pokazują, że silna wolna to nie wszystko... ;-)

pyccus (10.06.2015 16:48)

Ja też chcę rzucić, najbardziej ciągnie mnie rano do papierosa przy kawie ... i oczywiście przy piwku i na imprezach ... wtedy nie ma szans żeby nie zapalić ... już kilka razy nie paliłem przez poł roku ale na imprezach się łamałem

Manymany (12.06.2015 12:08)

Mi po tygodniu od rzucenia palenia nasiliły mi się takie dziwne objway kłucie w klatce, duszności, depresja lęki przed śmiercią itp . Masakra, mam nadzieje że niedługo to minie. Nie palę już 3 tygodnie , paliłem 12 lat:-( Jak się zdenerwuję to znowu zacznę palić

rexon21 (14.06.2015 20:12)

no tak psychika zaczyna ci siadać dla poprawy tego może zrób serie badań udaj się do lekarza żeby ci polecił coś na te stany lękowe nawet możesz sobie zioła parzyć czy też tabletki na uspokojenie. Warto robić raz do roku badania żeby wiedzieć jak się ma nasz organizm nie ma się czego bać naprawdę.

karolinal (14.06.2015 21:15)

Nie ma żadnych złotych rad jeśli się nie chce, podstawą jest silna wolna i chęć rzucenia nałogu. Wszystkie specyfiki z apteki po prostu pomagają ale nie powodują rzucenia palenia

bażej776 (14.06.2015 21:40)

Najgorszym nawykiem jest to, że coś musisz trzymać w buzi ciągle ci tego brakuje tej fajki tego dymu miałem z tym problem przez dłuższy czas wpadłem na pomysł, by rzuć gumy, gdy chce mi się palić, lecz to był słaby pomysł, bo myślałem, że szczena mi odpadnie. Później zacząłem zażywać tabletki i pomagało.

Matykiuta (15.06.2015 16:30)

znam ten ból właściwie dym i to żeby coś mieć w buzii to była tragedia. Kiedyś dużo oglądałem co robi palenie z człowiekiem już na siłę chciałem rzucić palenie i udało mi się właściwie zryłem sobie psychikę i teraz dbam bardziej o swoje zdrowie to trochę ryzykowne było ale kto nie ryzykuje ten nie żyje.

rzeski (16.06.2015 10:36)

No to Tobie się chociaż udało. Mi się to nie udało i niestety u mnie już tak kolorowo nie było. Jedną rzecz co chciałbym powiedzieć. Jak to można palić te papierosy ? Przecież to jest tylko trucie organizmu i przecież to jest najgorsze co może się przytrafić .

kerkatyka (17.06.2015 19:17)

wiesz łatwo się jest nauczyć i wpaść w nałóg ale później z tego wyjść jest bardzo ciężko sam miałem ciężko rzucić to palenie ale brałem tabletki które pomagały mi się odzwyczaić od tego smogu i tych substancji do których człowiek ciągnie nie jest łatwe ale można spróbować te tabletki.

binalek (20.06.2015 00:41)

Nie wydaje mi się, żeby ktoś już wynalazł działający sposób na rzucenie palenia :-P Ja tam wychodzę z założenia, że jak ktoś bardzo chce się pozbyć nałogu, to się go pozbędzie - wystarczy silna wolna i motywacja ze strony bliskich i otoczenia ;-) Najlepszy sposób to słoik, do którego wrzuca się pieniądze w momencie, kiedy palaczowi zachce się palić! Szybko zda sobie sprawę z tego, jak wiele może zaoszczędzić ;-)

kapartoks (20.06.2015 13:53)

Słuchaj teraz wszystko idzie do przodu więc kto wie może coś takiego wymyślą przecież naukowcy kombinują ze wszystkim by tylko zarobić grube miliony więc wszystko rpzed nami. Ja próbowałem wiele razy rzucić palenie ale nie udało mi się teraz znowu zacząłem ale kupiłem tabletki desmoksan podobno pomagają.

Anchois (07.07.2015 23:51)

Ja się pozbyłem nałogu w bardzo prosty sposób - żona powiedziała, że dopóki będę śmierdział petami nici z naszego pożycia... Oprócz tego w mojej firmie zaczęła się moda na rzucanie papierosów, więc z kumplami nawet otworzyliśmy sobie taki mały klub niepalących. Siedzimy na przerwach przy stole kuchennym i opowiadamy co rusz to nowe historie o lepszym życiu beznikotynowca. W kupie siła. :-P

wandao (09.07.2015 14:35)

Metoda Carra W większych miastach prowadzane są seminaria terapeutyczne rzucania palenia metodą Allen Carr’s Easyway To Stop Smoking. Według organizatorów tylko jedna, 6-cio godzinna sesja, pozwala na szybkie, skuteczne i trwałe rozstanie się z nałogiem bez odczuwania przykrych objawów odstawienia nikotyny. Sesje odbywają się w kilkuosobowych grupach, prowadzone są przez licencjonowanego terapeutę. Seminarium ma uświadomić palącemu mechanizm „nikotynowej pułapki”. W razie braku sukcesu w ciągu 3 miesięcy (pod warunkiem skorzystania w tym czasie z dwóch bezpłatnych sesji wzmacniających) – firma zwraca cały poniesiony przez klienta koszt udziału w terapii. Deklarowana skuteczność – 70 proc. Cena kuracji 1000 zł.

gornik (09.07.2015 15:14)

Za taką kwotę nie opłaca mi się nawet iść. Wolę bardziej mieć silną wolę dzięki to której rzucić można palenie. Jak ktoś nie ma silnej woli to żaden odpowiedni kurs mu nawet nie pomoże. Nie ma nawet takiej opcji. Przede wszystkim trzeba samemu się zmienić aby rzucić palenie :-)

kalatoner (09.07.2015 20:04)

Nie każdy ma silną wole i nie jest łątwo wyćwiczyć ją więc tylko chodzi o psychikę. Ja rzuciłem dzięki tabletką teraz czuję się o wiele lepiej co roku oddaje krew zaczynam żyć zdrowo chcę trochę odmienić swoje życiebo do tej pory to troche tragicznie to wszystko wyglądało ale trzeba chwytać wiatr i iść do przodu.

meheroy (10.07.2015 18:00)

Też nie wierzyłem w tabletki ale lekarz mi polecił pewne tabletki deksmoksan chyba tak się to nazywa nie wiem dokładnie bo przestałem już zażywać je i przestałem też kurzyć co najlepsze nie ciągnie mnie do palenia a jeżeli tak jest to żuje sobie gume i problem z głowy.

bujil (10.07.2015 19:28)

no tak kolega wspomniał o tabletkach te talbetki nie do końca nam pomogą ale jak już pomogą to raczej na zawsze więc masz na tyle szczęścia że się z tego wyleczyłeś ja musiałem przy tym jak rzucałem palenie jeszcze specjalnie witaminową dietę sobie zrobić bo nie miałem nic witamin.

piernik (16.07.2015 00:17)

Rozważ za i przeciw paleniu i papierosom. Może często przychodzi Ci do głowy myśl: „Chcę rzucić palenie, ale…”, „Czy uda mi się rzucić?”. Być może masz różne obawy na ten temat – warto abyś się nim bliżej przyjrzał i bardziej świadomie podjął decyzję o rzucaniu palenia

marcik (16.07.2015 00:29)

Według mnie żadne plastry, cukierki i inne wynalazki nic nie pomogą. Najważniejsze jest samo postanowienie rzucenia i silna wola.

Krabik (16.07.2015 11:57)

Najlepiej jest wybrać okres urlopu na rzucanie palenia, lub przynajmniej dni, w których nie będziesz zmuszony do wzmożonego wysiłku umysłowego. Dobrze jest w ciągu dnia zadbać o nocny wypoczynek. Należy ograniczyć spożywanie kawy i herbaty (zwłaszcza w godzinach popołudniowych). Bardzo pomocne okazuje się zwiększenie wysiłku fizycznego (chociaż kilka ćwiczeń fizycznych w ciągu dnia, ale najlepiej nie później niż dwie godziny przed snem), dobre wietrzenie pomieszczeń (dbałość o właściwe dotlenienie)i unikanie stresujących czy pobudzających emocjonalnie sytuacji przed snem.

retror (16.07.2015 15:23)

Znaczy na początku jak rzucamy palenie to najlepiej stopniowo bo jak zrobimy to nagle może się okazać że nasz organizm źle to zniesie niestety. Wszyscy właśnie którzy rzucili palenie robili to stopniowo później przeszli na tabletki i rzucili totalnie.

krajna15 (16.07.2015 15:52)

na pewno trzeba mieć silną wolę. Mam znajomego który był na prądach które miały mu pomóc i pomogły mu w taki sposób że palił więcej niż przed zabiegiem. Miał elektryczną fajkę. Tabletki. I nic mu nie pomogło. A dlaczego?? Bo w głębi duszy nie chciał rzucić fajek.

Bambukoor (17.07.2015 03:21)

Szczerze mówiąc nic tak nie pomaga przy rzucaniu palenia jak wsparcie kogoś. Rzucałem wraz z sąsiadem - tego samego dnia i fajnie było się nawzajem wspierać, przybrało to trochę na rywalizacji ale to wszystko wyszło nam na dobre

przemo55 (17.07.2015 09:23)

Przede wszystkim jednak, żeby jakkolwiek przygotować się do skutecznego rzucenia papierosów, musisz przestać wmawiać sobie, że "nie panujesz nad swoją psychiką" i "nie możesz jej zrozumieć". Bo to są po pierwsze tylko usprawiedliwienia tego, żeby nadal palić, po drugie - to myśli, które wywołują dodatkowy stres i chęć sięgnięcia po papierosa.

ulopez (18.07.2015 22:43)

Najważniejsze to zorganizować się tak, żeby rzucić od razu, nie z dnia na dzień, tylko z minuty na minutę - nieodwracalnie i natychmiastowo: któryś papieros ma być tym ostatnim w życiu i już. Fizyczne objawy odstawienia sa czasami ciężkie, ale mozna je samodzielnie zwalczyć, pamiętając przy tym, że po kilku-kilkunastu dniach minął. No i warto wciąż pamiętać, że każdy kolejny dzień po rzuceniu będzie coraz łatwiejszy do wytrzymania.

basiak (19.07.2015 14:41)

Moim zdaniem najlepsze jest stopniowe rzucanie palenia, a najgorsze nagłe, wtedy człowiek bardziej kombinuje i kupuje jakieś plastry, które nie są zbyt pomocne. Jeśli wypalasz paczkę papierosów dziennie to zmniejsz ilość o kilka, za jakiś czas znowu o kilka aż dojdziesz do liczy 3-4 papierosów dziennie i wtedy łatwo będzie rzucić.

sserrwiciak (20.07.2015 18:24)

No nie wiem jak rzucić..Może zamiast rzucać nie zaczynać z tym paleniem ? Bo to one może być bardzo zgubne i prowadzić tylko do tego aby właśnie zaczynać palić jakoś. No nie wiem co może być grane i nie wiem dokładnie co radzić .. może zająć się czymś innym niż tylko palenie papierosów.

Marysienka1988 (20.07.2015 19:43)

Witam, sam rzucałem palenie wielokrotnie ale najlepsze rozwiązanie (co wręcz mnie zaskoczyło ) to były tabletki Tabex, cały sekret polega na tym ze one nie zawierają nikotyny, nie zastępują jej lecz sprawiają, że Twój głód nikotynowy jest z dnia na dzień coraz mniejszy. Papierosy przestają smakować aż w końcu totalnie o nich zapominasz. Wyprzedzę wypowiedzi, mianowicie moje nastawienie do tego było takie, że totalnie nie wierzyłem, że to zadziała. Do ostatniego dania paliłem a nie powinno się. Już minęły ponad dwa lata a dalej nie pale.

megawiley92 (21.07.2015 01:10)

Wiem jak moi rodzice się strasznie męczyli z rzuceniem palenia. Nie za bardzo wiem jak pomóc - im posłużyło to, że wkręcili się w wir pracy zapominając o nałogu no i e-papierosy się pozytywnie przyczyniły do rzucenia tytoniu. A potem i epapierosów się pozbyli

bannanowy (21.07.2015 12:06)

1) Twój puls i ciśnienie krwi już wróciły do normy (już po 20 min. od zgaszenia ostatniego papierosa), poprawia się krążenie, 2) Poziom tlenu w Twojej krwi wrócił już do normy (już w 8 godzin po odstawieniu papierosów). Rośnie poziom energii – czujesz ekscytację tym, że utrzymujesz abstynencję, czujesz się bardziej wypoczęty/ta. 3) Twoje włosy, ręce i ubrania nie śmierdzą już nikotyną! 4) Nie śmierdzi Ci z ust… 5) Nie czujesz pieczenia w ustach… 6) Czujesz się bardzo dumny z siebie… 7) Zaoszczędziłeś ………………………….zł. :-) Twoje inne korzyści... (możesz wypisać na karteczce:-)

bogus88 (22.07.2015 16:38)

A ja bym się zawziął i ja bym na pewno nie palił tych papierosów. Do niczego by mi to nie było potrzebne. Założyłem się kiedyś z moja dziewczyną, że jeśli przez miesiąc nie zapalę papierosów to ona postawi nam taki weekend w Karpaczu no i oczywiście się zapytacie kto wygrał ? to byłem ja ;d

magda906 (27.07.2015 16:58)

Fakt, silna wola w tym wypadku jest najważniejsza. Jak człowiek ma jakąś motywację również jest mu łatwiej. Przy rzucaniu palenia często pomocne okazują się również e-papierosy. Można ograniczyć palenie i w końcu całkiem pokonać nałóg. No i nie śmierdzą tak jak zwykłe papierosy. Tutaj http://www.wapershop.pl można kupić zarówno e-papierosy jak i liquidy.

Hunter (09.08.2015 00:48)

Mnie się udało dokłądnie rok temu rzucić palenie rzucałem półroku stopniowo aż pózniej nie kurzyłem w cale teraz kontroluje się badaniami co roku podstawowe badania więc jakoś to sobie leci. Ostatnio nawet zarzywałem desmoksan dzięki któremu nie wrócę chyba już do palenia papierosów.

mick (31.12.2015 06:12)

Trzeba mieć naprawdę dużo silnej woli.

Fazi (27.01.2016 15:29)

Nie wiem, jakieś tabletki z nikotyną, może plastry, albo e-papierosy? Sposobów jest wiele, ale który najlepszy? Może połączenie wszystkich? Potrzebne jest też dużo samozaparcia, żeby przezwyciężyć głód nikotynowy.

mazi88 (04.03.2016 23:36)

moja znajoma przeszła ze zwykłych fajek na efajkę Vypa. I jest zadowolona. Nie ma teg dymu i zapachu w domu. Ładnie wygląda (ciekawy gadżet) a do tego łatwo wymienia się wkłady.

Kasior10 (05.03.2016 08:27)

Palenie to paskudna sprawa. Prowadzi często do zaparć i [url=http://najlepszyblonnik.pl/blog/kamienie-kalowe-czym-sa-zlogi-kalowe/]kamieni kałowych. Jak rzucić? Najlepiej zacząć od pytania czy zależy Ci na Twoim zdrowiu? Potem małymi kroczkami zrozumiesz, że trucie swojego organizmu to paskudna sprawa i drenaż portfela.

Kurt (05.03.2016 19:16)

Na rzucenie palenia jest tylko jeden skuteczny sposób, chcieć rzucić bo jeśli nie chcesz sam z siebie to nie pomogą ci żadne plastry czy gumy czy inne wynalazki.

agrrest (09.03.2016 13:12)

Mi pomógł e-papieros, ale też przyjąłem nietypową strategię tj nie wstawałem rano z wielkim postanowieniem: od dzisiaj nie palę. Poprostu siedziałęm sobie rano, miałem palić, ale myślę - ee, wytrzymam. I tak do wieczora. A potem 3 dni. A potem 3 tygodnie. Inna rzecz że ciągle palę e-fajkę, ale dziewczyna tak mi truje głowę, że i tak będę musiał zrezygnować z tego w ciągu kilku miesięcy ("bo przecież to jest też niezdrowe"-). Podsumowując nic tak nie motywuje do rzucania palenia jak zrzędząca partnerka. :-)

Wojtek MS (12.03.2016 12:43)

Bieganie to dobra metoda na rzucanie palenia: http://www.suplenatak.pl/dlaczego-warto-biegac-15-istotnych-powodow/ :-D

getsmile (12.03.2016 22:14)

Silna wola, aktywność fizyczna i być może (przez pewien okres odstawiania) - e papieros. Koleżance udało się dzięki temu rzucić ten paskudny i szkodliwy nałóg.

kit33 (25.04.2016 18:42)

No z tymi e-papierosami to też nie wiadomo jak jest naprawdę. Jedni piszą, że e-palenie jest bezpiecznie a inni, że nie. Z tego, co tu piszą [url=http://www.e-papieros.edu.pl]e-papieros jest zbudowany tak, że nie zachodzi w nim proces spalania. To i tak o niebo lepiej niż w zwyczajnych, ale czy wystarczający, by mówić, że to zdrowe?

sally78 (18.08.2017 13:21)

mi bardzo pomogło wąchanie sody oczyszczonej: https://pieknojestwtobie.com/wlasciwosci-zastosowanie-sody-oczyszczonej/

Thedax (30.11.2018 09:08)

hello. i am from poland. i uwielbiam was!

Thedax (01.12.2018 15:17)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:17)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:17)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:17)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:23)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:23)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:23)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:26)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:26)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:26)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:26)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:27)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:27)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:27)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:27)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:51)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:51)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:51)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:51)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:52)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:52)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:52)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:52)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:54)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:54)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:54)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:54)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:57)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:57)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:57)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (01.12.2018 15:57)

hmm jak mozna takie cos zrobic?

Thedax (02.12.2018 22:39)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: amazing blog or https://www.gamcare.org.uk/users/kerdesow Psn Codes No Human Verification 2019 Generator For Psn Codes 2019 Psn Generator 2019

Thedax (02.12.2018 22:39)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: amazing blog or https://www.gamcare.org.uk/users/kerdesow Psn Codes No Human Verification 2019 Generator For Psn Codes 2019 Psn Generator 2019

Thedax (02.12.2018 22:39)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: amazing blog or https://www.gamcare.org.uk/users/kerdesow Psn Codes No Human Verification 2019 Generator For Psn Codes 2019 Psn Generator 2019

Thedax (02.12.2018 22:39)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: amazing blog or https://www.gamcare.org.uk/users/kerdesow Psn Codes No Human Verification 2019 Generator For Psn Codes 2019 Psn Generator 2019

binsBiorp (06.12.2018 12:41)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 12:41)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 12:41)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 12:42)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 12:42)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 12:42)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 12:42)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 12:42)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:06)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:06)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:06)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:06)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:06)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:06)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:06)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:06)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:13)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:13)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:13)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:13)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:13)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:14)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:14)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:14)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:18)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:18)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:19)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:19)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:19)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:19)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:19)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:19)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:19)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (06.12.2018 13:19)

Hej jestem z Polski. Dzieki za przyjecie. Moge pomoc w czyms?

binsBiorp (07.12.2018 13:22)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: web or https://3dartistonline.com/user/keremison Psn Generator No Survey Free Psn Card Codes For Ps4 Psn Codes No Human Verification 2019 Psn Generator No Survey Psn Online Generator No Survey Psn Generator 2019 Psn Codes No Human Verification 2019 Real Free Psn Codes Real Free Psn Codes Psn Online Generator No Survey

binsBiorp (07.12.2018 13:22)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: web or https://3dartistonline.com/user/keremison Psn Generator No Survey Free Psn Card Codes For Ps4 Psn Codes No Human Verification 2019 Psn Generator No Survey Psn Online Generator No Survey Psn Generator 2019 Psn Codes No Human Verification 2019 Real Free Psn Codes Real Free Psn Codes Psn Online Generator No Survey

binsBiorp (07.12.2018 13:22)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: web or https://3dartistonline.com/user/keremison Psn Generator No Survey Free Psn Card Codes For Ps4 Psn Codes No Human Verification 2019 Psn Generator No Survey Psn Online Generator No Survey Psn Generator 2019 Psn Codes No Human Verification 2019 Real Free Psn Codes Real Free Psn Codes Psn Online Generator No Survey

binsBiorp (07.12.2018 13:22)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: web or https://3dartistonline.com/user/keremison Psn Generator No Survey Free Psn Card Codes For Ps4 Psn Codes No Human Verification 2019 Psn Generator No Survey Psn Online Generator No Survey Psn Generator 2019 Psn Codes No Human Verification 2019 Real Free Psn Codes Real Free Psn Codes Psn Online Generator No Survey

binsBiorp (07.12.2018 14:22)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: website here or http://www.bitsdujour.com/profiles/SrSlr0 Real Free Psn Codes Free Psn Codes No Human Verification Or Survey Psn Online Generator No Survey Psn Codes No Human Verification 2019 Real Psn Codes No Survey 2019 Psn Redeem Codes Free No Surveys Psn Generator No Survey Psn Online Generator No Survey Psn Generator 2019 Psn Codes No Human Verification 2019

binsBiorp (07.12.2018 14:53)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: read this post here or https://flipboard.com/@somelmaris2018/free-psn-code-2018%2F2019-get-instant-j9l54ul4y Real Psn Codes No Survey 2019 Free Psn Money No Human Verification Real Free Psn Codes Psn Redeem Codes Free No Surveys Where Can I Get Free Psn Codes Without Surveys 2019 Psn Generator No Survey Psn Codes No Survey Real Free Psn Codes Psn Plus Codes No Survey Real Psn Codes No Survey 2019

binsBiorp (07.12.2018 17:10)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: [url=https://www.behance.net/andrzejles8c77]great site or https://www.php-resource.de/user/php_user,stadtwohner,20922.htm Psn Codes No Human Verification 2019 Free Psn Codes No Survey 2019 Real Free Psn Codes Psn Online Generator No Survey Psn Generator 2019 Psn Plus Codes No Survey Real Psn Codes No Survey 2019 Psn Redeem Codes Free No Surveys Where Can I Get Free Psn Codes Without Surveys 2019 Where Can I Get Free Psn Codes Without Surveys 2019

binsBiorp (07.12.2018 17:10)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: [url=https://www.behance.net/andrzejles8c77]great site or https://www.php-resource.de/user/php_user,stadtwohner,20922.htm Psn Codes No Human Verification 2019 Free Psn Codes No Survey 2019 Real Free Psn Codes Psn Online Generator No Survey Psn Generator 2019 Psn Plus Codes No Survey Real Psn Codes No Survey 2019 Psn Redeem Codes Free No Surveys Where Can I Get Free Psn Codes Without Surveys 2019 Where Can I Get Free Psn Codes Without Surveys 2019

binsBiorp (07.12.2018 17:10)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: [url=https://www.behance.net/andrzejles8c77]great site or https://www.php-resource.de/user/php_user,stadtwohner,20922.htm Psn Codes No Human Verification 2019 Free Psn Codes No Survey 2019 Real Free Psn Codes Psn Online Generator No Survey Psn Generator 2019 Psn Plus Codes No Survey Real Psn Codes No Survey 2019 Psn Redeem Codes Free No Surveys Where Can I Get Free Psn Codes Without Surveys 2019 Where Can I Get Free Psn Codes Without Surveys 2019

binsBiorp (07.12.2018 17:10)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: [url=https://www.behance.net/andrzejles8c77]great site or https://www.php-resource.de/user/php_user,stadtwohner,20922.htm Psn Codes No Human Verification 2019 Free Psn Codes No Survey 2019 Real Free Psn Codes Psn Online Generator No Survey Psn Generator 2019 Psn Plus Codes No Survey Real Psn Codes No Survey 2019 Psn Redeem Codes Free No Surveys Where Can I Get Free Psn Codes Without Surveys 2019 Where Can I Get Free Psn Codes Without Surveys 2019

binsBiorp (07.12.2018 17:22)

Playstation Codes Generator ALL DEVICES! 2018/2019! The best webs. LINK: [url=https://seekingalpha.com/user/49919212/comments]web or https://www.php-resource.de/user/php_user,stadtwohner,20922.htm Where Can I Get Free Psn Codes Without Surveys 2019 Free Ps Vita Codes No Survey 2019 Real Free Psn Codes Psn Generator 2019 Psn Codes No Human Verification 2019 Psn Online Generator No Survey Where Can I Get Free Psn Codes Without Surveys 2019 Psn Redeem Codes Free No Surveys Psn Online Generator No Survey Real Free Psn Codes

tadalafil dosage (03.06.2021 08:53)

generic tadalafil https://superactivetadalafil.com/ tadalis sx tadalafil

40 mg tadalafil (07.06.2021 10:34)

tadalafil max dose https://pulmoprestadalafil.com/ tadalafil online tadalafil 40 mg daily

tadalafil 40 (07.06.2021 16:50)

tadalafil 40 mg from india https://extratadalafill.com/ what is tadalafil tadalafil generic

lunka3 (27.01.2023 14:44)

Jeżeli poszukujecie ciekawych artykułów związanych z rzuceniem palenia, to widziałam ostatnio, że tutaj https://symfoniapiekna.pl/dlaczego-warto-rzucic-palenie-juz-dzis-sprawdz-ile-zyskasz/ można znaleźć wiele ciekawych treści w tym zakresie. Jeżeli również jesteście tym zainteresowani, to polecam wam tam zerknąć. Myślę że nie będziecie rozczarowani informacjami tam zawartymi.

Andrewmop (06.04.2023 11:08)

Great material. Appreciate it! order dissertation dissertation experts uk order a dissertation phd subject

Nathanbut (13.04.2023 19:29)

Many thanks! Numerous tips! can i pay someone to write my paper for me write my capstone paper for me who will write my paper for me

Podobne

Kursy walut 2023-06-09

+ więcej
  • EUR euro 4,4717 -0,16%  -0,73gr
  • USD dolar 4,1545 -0,82%  -3,42gr
  • GBP funt 5,2106 -0,01%  -0,03gr
  • CHF frank 4,6136 -0,16%  -0,75gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm