pieniadz.pl

Samsung wprowadzi na rynek 55-calowy telewizor OLED z kontrolerem ruchu

niedziela, 19-02-2012 godz. 10:10

Samsung Super OLED TV
Samsung szykuje mocne uderzenie w rynek telewizorów. Na tegorocznych targach CES, producent zaprezentował nowy ekran OLED o rozmiarze 55 cali, który pozwoli na budowę nowej linii telewizorów. Okazuje się, że odbiornik prezentowany na targach już niebawem trafi na rynek i tym samym będzie jednym z najcieńszych telewizorów świata.
Koreański producent zapowiedział, że chce jak najszybciej wprowadzić telewizor na rynek, a to oznacza, ze już niedługo powinniśmy zobaczyć produkcyjną wersję odbiornika. Finalny produkt nie powinien się różnić zbytnio od tego, co widzieliśmy na targach CES. Oznacza to 55-calową matrycę OLED zamkniętą w obudowie o grubości zaledwie 8 milimetrów. W ten sposób urządzenie będzie jednym z najcieńszych i najefektowniejszych odbiorników znajdujących się na rynku.

Jak przystało na nowoczesny telewizor, tak i nowy model będzie wspierał technologię 3D, a nad sprawną pracą i obsługą multimediów będzie czuwał dwurdzeniowy procesor. Dużym atutem będzie kamera wspierająca technologię Smart Interaction. Oznacza to pełne wsparcie dla sterowania za pomocą gestów, mimiki oraz głosu. Urządzenie będzie działało najprawdopodobniej na zasadzie Kinecta od Microsoftu. Zapowiada się, więc bardzo ciekawe urządzenie, którego cena zapewne przyprawi wiele osób o ból głowy. Premiera ma nastąpić w drugim kwartale roku na Wyspach Brytyjskich.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

kaktus (01.03.2017 11:10)

Teraz są bardzo modne telewizory na całą ścianę. Nowoczesna odmiana fototapety ;-)

Podobne

Kursy walut 2018-07-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3262 -0,03%  -0,13gr
  • USD dolar 3,6957 -0,57%  -2,13gr
  • GBP funt 4,8500 +0,26%  +1,24gr
  • CHF frank 3,7271 +0,19%  +0,72gr

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm