pieniadz.pl

Sharp Aquos LE540E - nowoczesny telewizor z tunerami DVB-T i HbbTV

piątek, 13-07-2012 godz. 11:11

Sharp Aquos LE540E
Sharp Aquos LE540E jest nowym modelem telewizora, który trafił na rynek w dwóch wersjach. Różnią się one wielkościami matryc, zaś pozostałe parametry są identyczne w obu przypadkach. Jednym z praktycznych rozwiązań jest wbudowany tuner DVB-T, co w przypadku teoretycznie tańszych modeli jest dużą zaletą.
Wykorzystane matryce oferują wyświetlanie obrazu w jakości Full HD 1080p. Odświeżanie 100 Hz zapewni niemęczący obraz zaś odpowiednią jasność oferuje krawędziowe podświetlenie LED. Producent zadbał też o antyrefleksyjną powłokę zabezpieczającą przed niepożądanymi odbiciami. Jedną z największych zalet jest wbudowany tuner DVB-T/ DVB-C, co umożliwi bezproblemowy odbiór naziemnej telewizji cyfrowej

Sharp Aquos LE540E pozwala na korzystanie z przeglądarki internetowej oraz portu USB do pobierania treści multimedialnych z innych urządzeń. Wbudowany tuner HbbTV pozwala zaś na odtwarzanie hybrydowej telewizji.  Takie rozwiązanie pozwala na równoczesne oglądanie kanałów wzbogaconych o internetowe opisy. W Polsce po raz pierwszy technologia ta została wykorzystana w trakcie Euro 2012. Telewizja polska emitowała mecze z dodatkowymi opisami i statystykami.

Kontrast nowego modelu wynosi 5000:1 zaś jasność to 450 cd/m2. Czas reakcji wynosi 6 ms, a kąty widzenia 176 stopni w każdej płaszczyźnie. Sharp Aquos LE540E debiutuje właśnie na rynku za cenę 2250 złotych w wersji 40-calowej. Większy model to koszt 3100 złotych.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Sharp Aquos LE540E - interesujący telewizor debiutuje w naszym kraju.

Podobne

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm