pieniadz.pl

Symptomy, które mogą oznaczać zbliżający się zawał serca

poniedziałek, 07-01-2013 godz. 11:11

Zdrowie i choroby - symptomy zbliżającego się zawału serca
Zawał serca to z całą pewnością nic przyjemnego. Na co dzień jednak bagatelizujemy kwestie zdrowotne i z pomocy lekarza korzystamy dopiero, gdy coś nam się stanie. Tymczasem mężczyźni po 30-tce, którzy palą papierosy i mają nadwagę są szczególnie narażeni na wystąpienie zawału mięśnia sercowego. W myśl, że przezorny jest zawsze ubezpieczony, warto zacząć się badać i poznać sygnały alarmujące nas o tym niebezpiecznym zjawisku.
Najczęstszym znakiem ostrzegawczym jest uczucie dyskomfortu, pieczenia bądź ciężkości w klatce piersiowej. Żadnego z tych objawów nie należy lekceważyć. W przeciwnym wypadku naszą beztroskę i głupotę możemy przypłacić pobytem w szpitalu, a nawet śmiercią. Jeśli więc któryś z symptomów wystąpi więcej niż jeden raz, trzeba natychmiast zgłosić się do lekarza.

Innym niepokojącym symptomem jest występowanie zadyszki. W dzisiejszych czasach wielu ludzi prowadzi siedzący tryb życia, jednocześnie nie dbając o jakikolwiek ruch. Efektem tego są problemy z sylwetką i kondycją, ale jeśli nawet po krótkim marszu czy wspinaczce nasz oddech staje się ciężki, w naszej głowie powinna zapalić się czerwona lampka.

Gdy na dworze jest upał albo wykonujemy jakąś aktywność fizyczną, to rzeczą oczywistą jest, że będziemy spoceni. To naturalny sposób organizmu na zmniejszenie temperatury. Gorzej jednak w sytuacji, w której pocimy się w chłodnych warunkach. Taki objaw jest niepokojący i powinniśmy jak najszybciej skonsultować się z pomocą medyczną.

Nudności dopadają nas najczęściej, gdy poprzedniego dnia imprezowaliśmy i nieco przesadziliśmy z alkoholem. Jeśli jednak powtarzają się one regularnie i nie jesteśmy w stanie wskazać ich przyczyny, możemy być w poważnych tarapatach. Otóż nudności są jednym z objawów zablokowania się tętnicy. Nie wpadajmy jednak w panikę i nie żegnajmy się ze światem. Nudności są także skutkiem nadmiernego stresu czy zmęczenia. Lepiej jest jednak dmuchać na zimne i zgłosić się z tym problemem do lekarza.

Niepokojącym sygnałem jest także drętwienie ramion. Gdy wydaje nam się wtedy, że dryfują na boki, nie powinniśmy tego bagatelizować. Warto także zwracać uwagę, gdy tracimy kontrolę nad barkami, ramionami czy karkiem. Jeśli nagle nie potrafimy nimi poruszać, może to być zapowiedzią problemów z sercem.

Trudność mówienia nie wiąże się tylko z dużą ilością wypitego alkoholu. Przyczyna problemów z artykulacją może być znacznie poważniejsza. Gdy więc znajdziesz się w takiej sytuacji, powinieneś postarać się poprosić kogoś o pomoc. Jeśli nie jesteś w stanie kompletnie nic powiedzieć, użyj na przykład edytora wiadomości w komórce!

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

vozbujdenie (16.05.2018 08:33)

Alkkrer • 30 kwietnia 2017 06:56. Kupiłem 3 opakowania. Jestem w połowie drogi używania i prawdę mówiąc, nie bardzo to idzie. Nie robiłem dokładnych pomiarów. Wizualnie jakby średnica większa, na długość być może 1 cm. Może to wiek, bo przed pięćdziesiątką. Pochwal się rezultatami za jakiś czas i napisz na ile wystarcza jedna tubka, ile trzeba wydać by były jakieś pozytywne efekty albo by przekonać się że to pic na wodę. Wszędzie jest podawane że zakupu można dokonać na stronie producenta, tyko co to za producent, pod jakim adresem i jaki jest do niego nr. telefonu to nikt tego nie wie dlatego skłaniam się do opinii że to ściema. http://vozbujdenie.com/krem-maxisize-w-polsce-najlepsze-recenzje-i-wyniki-jak-stosowac-i-jak-zamawiac.html Żel na powiększenie penisa! Titan Gel jest rozwiązaniem dla każdego mężczyzny, który marzy o powiększeniu swojego penisa. Jest to rozwiązanie przynoszące bardziej satysfakcjonujące efekty w porównaniu do pompek, które są najczęściej kojarzone z powiększaniem penisa. Jednak mankament używania pompek polega na tym, że efekt jest krótkotrwały i utrzymuje się do 40 minut po użyciu urządzenia. Pompka może być również niekomfortowa w użyciu i jej częste stosowanie może powodować różnego rodzaju skutki uboczne. Jaką przewagę naszym zdaniem ma żel na powiększenie penisa Titan Gel? Przede wszystkim jest to środek, którego używanie nie ciągnie za sobą żadnych skutków ubocznych, a wszystko to za sprawą naturalnego składu preparatu.

nxlttjdlytko (02.06.2019 14:11)

http://bitly.com/2Wv7LU6

Podobne

Kursy walut 2020-06-05

+ więcej
  • EUR euro 4,4443 +0,22%  +0,96gr
  • USD dolar 3,9217 -0,90%  -3,56gr
  • GBP funt 4,9563 +0,05%  +0,27gr
  • CHF frank 4,0948 -0,59%  -2,42gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm