pieniadz.pl

Szkoła eleganckich dodatków, czyli o poszetkach słów kilka

czwartek, 28-06-2012 godz. 16:04

Tagi: ModaStyl
Moda, styl i eleganckie dodatki - poszetki do marynarki
W modzie nie ma równouprawnienia. Kobiety mają do wyboru zdecydowanie więcej różnych dodatków niż mężczyźni. Nie jest jeszcze tak źle, gdy mówimy o codziennym stylu. Wtedy możemy zainwestować w różne modele okularów przeciwsłonecznych, wisiorki czy bransoletki. Natomiast sytuacja wygląda zdecydowanie gorzej, gdy chodzi o strój formalny. Wtedy wydaje się, że wybór ozdób ogranicza się jedynie do spinek do mankietów. To jednak nieprawda. W końcu istnieją jeszcze poszetki, nieco zapomniane, ale będące oznaką stylu i dobrego smaku.
Co w ogóle oznacza to tajemnicze słowo? Otóż poszetka (nazwa wywodząca się od francuskiego pochette) to elegancka chusteczka, którą wkładamy do górnej kieszeni marynarki – brustaszy. Ma różne kolory, a także wzory. Tak więc każdy mężczyzna powinien mieć możliwość wybrania czegoś, co będzie pasować do jego gustu. Zanim jednak udamy się do sklepu, warto poznać podstawy używania tych chustek. Co powinniśmy wiedzieć o poszetkach, by móc bez wstydu dołączyć je do naszych kreacji i wyglądać stylowo?

Przede wszystkim zacznijmy od materiałów, z których tworzy się poszetki. Najlepszym wyborem są te jedwabne. Są one łatwo dostępne, ich cena nie jest wygórowana, a wyglądają bogato i elegancko. Ponadto takie chustki są łatwe do złożenia. Gdy jednak nie macie dostępu do jedwabnej poszetki, bawełna również się sprawdzi.

Jeśli uważasz, że wszystkie poszetki są gładkie, to jesteś w błędzie. Różne wzory zapewniają nam szeroki wybór, dzięki czemu każdy może dopasować chustkę do swojego gustu. Dużą popularnością cieszą się poszetki o wzorze indyjskim, ale docenia się również te w prążki czy kratkę.

Gdy wybraliśmy już materiał oraz wzór naszej poszetki, pora na ostatni krok czyli ułożenie jej w kieszonce. Tu także mamy cały wachlarz możliwości. Klasycznym rozwiązaniem jest złożenie jej w prostokąt i umieszczenie w brustaszy w taki sposób, by wystawał z niej równoległy prostokąt. Dużą popularnością cieszy się również układanie chustki w trójkąt lub podwójny trójkąt.

Z pewnością poszetki nie są dla każdego mężczyzny. Powinni je nosić ci z nas, którzy świetnie czują się w garniturach i są pewni siebie. Poszetka jest dodatkiem świadczącym o guście właściciela i jego przywiązaniu do klasyki. Dlatego mężczyzna noszący tę chustkę, a jednocześnie nie będący do niej przekonany, będzie wyglądał po prostu źle.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Szkoła eleganckich dodatków, czyli o poszetkach słów kilka.

Podobne

Kursy walut 2020-06-05

+ więcej
  • EUR euro 4,4443 +0,22%  +0,96gr
  • USD dolar 3,9217 -0,90%  -3,56gr
  • GBP funt 4,9563 +0,05%  +0,27gr
  • CHF frank 4,0948 -0,59%  -2,42gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm