pieniadz.pl

Telewizory Panasonic Viera otrzymają sterowanie głosem

wtorek, 03-04-2012 godz. 10:10

Telewizory Panasonic
Panasonic zapowiedział nową linię telewizorów Viera, które będą wyposażone w interfejs głosowy. Pierwsze modele zostaną wyposażone w asystenta, który za pomocą głosowych wskazówek będzie pomagał w nawigacji po menu, zaś kolejne będą pozwalały na pełne sterowanie głosem.
Japoński producent postanowił wyprzedzić Apple, które od jakiegoś czasu zapowiada telewizory wykorzystujące interfejs SiRi. Pierwsze telewizory z nowej serii otrzymają asystenta głosowego. Takie rozwiązanie pozwoli słabiej widzącym użytkownikom na lepsze nawigowanie opcjami telewizora. Asystent będzie informował użytkownika, jaką opcję zaznaczył i co ona spowoduje. Dzięki temu słabiej widzące osoby unikną przypadkowego rozstrojenia kanałów, czy uruchomienia niepożądanych funkcji.

Kolejna generacja telewizorów otrzyma pełne sterowanie głosem. Takie rozwiązanie pozwoli za pomocą komend głosowych przełączać kanały, sterować głośnością, czy opcjami menu. Nie zdradzono jeszcze konkretów na temat nowych modeli, ale producent zapewnia, ze już niedługo zostaną zaprezentowane produkcyjne egzemplarze. Zapowiada się nowa, ciekawa rywalizacja na polu telewizorów.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Telewizory Panasonic Viera otrzymają sterowanie głosem.

Podobne

Kursy walut 2020-07-03

+ więcej
  • EUR euro 4,4671 +0,03%  +0,12gr
  • USD dolar 3,9764 +0,60%  +2,36gr
  • GBP funt 4,9560 +0,12%  +0,60gr
  • CHF frank 4,2018 +0,23%  +0,98gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm