pieniadz.pl

"Zmierzch" - finał sagi najbardziej oczekiwanym filmem jesieni

niedziela, 16-09-2012 godz. 13:01

Pomylilibyśmy się, gdybyś myśleli, że najbardziej oczekiwanym filmem tej jesieni jest produkcja ambitna, przełomowa lub nawet spektakularna. Mówi się bowiem, że największy sukces w jesiennych miesiącach osiągnie długo oczekiwany finał cyklu adaptacji książek Stephanie Meyer – „Zmierzch: Przed świtem. Część 2”.
Producenci liczą na ogromną popularność produkcji i nie mają powodów, by spodziewać się czegoś innego. Przypomnijmy, że pierwsza część sagi „Zmierzch: Przed świtem” zadebiutowała w kinach 18 listopada 2011 roku i po dwóch weekendach wyświetlania zarobiła aż 508 milionów dolarów na całym świecie. Zamknięcie serii na ekrany wejdzie 16 listopada. Fani mogą oczekiwać od filmu dramatyzmu i ostatecznych rozwiązań. Tym razem rodzina Cullenów  będzie się broniła przed oskarżeniami rodziny Volturi. Ci bowiem twierdzą, że przyjście na świat dziecka Edwarda (wampira) i Belli (ludzkiej dziewczyny) było niezgodne z ustanowionym przez nich prawem. Wampiry z całego świata spotkają się w jednym miejscu, by rozwiązać ten konflikt – także za pomocą siły.

Skąd fenomen serii o wampirach? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, podobną popularnością cieszyła się również seria książek, na podstawie której nakręcono film. Zainteresowanie produkcją podjudzały również doniesienia z życia prywatnego aktorów grających główne role – Roberta Pattinsona oraz Kristen Stewart. Ci bowiem podobnie jak na ekranie, zeszli się również w życiu. Obecnie media znowu huczą na ich temat, tym razem z powodu spektakularnego rozstania pary. Kristen uwikłała się w romans z o wiele starszym reżyserem swojej najnowszej produkcji – „Królewny Śnieżki i Łowcy”. Dzisiaj dwójka aktorów nie chcą ze sobą rozmawiać, co podgrzewa atmosferę mającą miejsce podczas promocji filmu.

Co ciekawe gwiazdy „Zmierzchu”, poza swoim hitem filmowym, wybierają ambitne i niszowe role. Pattinsona oglądaliśmy ostatnio w najnowszej, niekonwencjonalnej  produkcji Davida Cronenberga pt. „Cosmopolis”, Kristen Stewart wystąpiła w dramacie pt. „W drodze” na podstawie prozy Jacka Kerouaca. Wygląda więc na to, że ich kariery po „Zmierzchu” rozwiną się pomyślnie.

Filmowym konkurentem „Zmierzchu”, który mniej więcej w tym samym czasie wejdzie na ekrany, będzie musical „Nędznicy” z gwiazdorską obsadą. W rolach głównych zobaczymy tu Hugha Jackmana, Rusella Crowe’a, Anne Hathaway i Helenę Bonham Carter. Scenariusz filmu został oparty na podstawie słynnej powieści Victora Hugo pod tym samym tytułem. Jeszcze przed premierą przewiduje się Oscary dla tej produkcji, szczególnie że wyreżyserował go laureat tej prestiżowej nagrody, Tom Hopper – twórca „Jak zostać królem”. Pytanie tylko, czy ambitne kino z polotem jest w stanie zagrozić popularności młodzieżowego „Zmierzchu”?

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do "Zmierzch" - finał sagi najbardziej oczekiwanym filmem jesieni.

Podobne

Kursy walut 2020-07-14

+ więcej
  • EUR euro 4,4916 +0,38%  +1,71gr
  • USD dolar 3,9570 +0,02%  +0,06gr
  • GBP funt 4,9576 -0,62%  -3,10gr
  • CHF frank 4,2117 +0,26%  +1,11gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm