pieniadz.pl

Golenie pod prysznicem - szybkie, łatwe i przyjemne!

poniedziałek, 26-11-2012 godz. 17:05

Pielęgnacja - dlaczego warto golić się pod gorącym prysznicem
Większość z nas przez całe dzieciństwo marzyła o chwili, w której będzie można sięgnąć po maszynkę i zgolić pierwszy zarost. Gdy jednak ten czas następuje, zaczynamy zauważać problemy z tym związane. Codzienne golenie nie tylko wymaga czasu, ale również odpowiedniego podejścia. W przeciwnym wypadku nasza twarz będzie poznaczona zacięciami, a skóra podrażniona. Jednym ze sposobów na komfortowe i skuteczne golenie, jest robienie tego w trakcie gorącego prysznica. Warto jednak wcześniej przyjrzeć się dokładniej tej kwestii, by ta czynność nie sprawiała nam żadnych problemów.
Przede wszystkim powinniśmy poznać przyczyny, dla których takie właśnie golenie jest najlepsze. Otóż gorąca woda między innymi relaksuje mięśnie twarzy, a także sprawia, że zarost staje się bardziej miękki, dzięki otwarciu porów. Inna korzyść polega na ciągłym nawilżaniu i czyszczeniu ostrzy żyletki. Zbierając to wszystko w jedną całość, golenie staje się niesamowicie przyjemną czynnością! Na dodatek żona nie będzie już narzekać na włoski na umywalce.

By jednak golenie się pod prysznicem było naprawdę perfekcyjne, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest czas. Jeśli od razu po wejściu do kabiny prysznicowej chwycimy za żyletkę, pomyślimy, że ten artykuł jest stekiem bzdur. Powodem tego będzie niekomfortowe golenie. By więc tego uniknąć, powinniśmy pod prysznicem spędzić co najmniej kilka minut. Przez ten czas nasza skóra będzie mogła prawidłowo się nawilżyć i przygotować na spotkanie z ostrzem.

Oczywiście ważne są również odpowiednie narzędzia. Bez tego nasze golenie będzie raczej przypominało oryginalną metodę harakiri, niż pozbywanie się zarostu. Przede wszystkim odpowiednia maszynka. Nie może być ona stępiona albo zabrudzona. Nie dość, że będzie ona wtedy źle golić, to na dodatek możemy nabawić się jakiegoś zakażenia. Gdy wyposażymy się w odpowiednie ostrza, powinniśmy skupić się na żelu do golenia. Zawarte w nim substancje jeszcze lepiej przygotują naszą skórę, co przełoży się z pewnością na komfort.

Chociaż golenie wydaje się prostą sprawą, to wcale tak nie jest. Jeśli podejdziemy do tej czynności z odpowiednią techniką, będzie ona zdecydowanie łatwiejsza! Kolejnym punktem na liście perfekcyjnego golenia jest odpowiednia kolejność. Otóż zacząć powinniśmy od zarostu na policzkach, a później przejść do szyi. Na koniec zostawmy natomiast górną wargę i brodę. Po co to wszystko? Wybierając odpowiednią kolejność, zaczynamy od najmiększego, a kończymy na najtwardszym zaroście. Ten ostatni ma więc dodatkowy czas, podczas którego jest wystawiony na działanie gorącej wody i pary.

Pozbycie się zarostu z twarzy nie oznacza, że cały rytuał dobiegł końca. Po skończonym goleniu powinniśmy również zadbać odpowiednio o maszynkę, dzięki czemu będzie nam służyć zdecydowanie lepiej. Dlatego wypłuczmy żyletkę pod silnym strumieniem, potrząśnijmy ją, by pozbyć się nadmiaru wody i pozostawmy do wyschnięcia. To bardzo ważne, bo w ten sposób zapobiegniemy możliwości rdzewienia ostrzy. 

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Golenie pod prysznicem - szybkie, łatwe i przyjemne!.

Podobne

Kursy walut 2019-08-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3572 -0,20%  -0,88gr
  • USD dolar 3,9371 +0,09%  +0,34gr
  • GBP funt 4,8050 +0,56%  +2,66gr
  • CHF frank 3,9876 -0,43%  -1,74gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm