pieniadz.pl

Najpopularniejsze mity dotyczące treningu

środa, 17-10-2012 godz. 10:10

Zdrowie, fitness, trening - mity dotyczące ćwiczeń
Często zdarza się, że mężczyźni nagle zaczynają pragnąć idealnej sylwetki i natychmiast ruszają na siłownię. Niestety często zapominają, że samo podnoszenie ciężarów czy inne ćwiczenia wcale nie wystarczą. Jak do wszystkiego w życiu, do treningu również trzeba podejść z głową. W przeciwnym wypadku nasz wysiłek nie będzie efektywny, a na dodatek możemy narazić się na różne kontuzje, które na jakiś czas „odciągną nas” od aktywności fizycznej. Dlatego warto zapoznać się z kilkoma mitami na temat ćwiczeń, czyniącym ogromną krzywdę wszystkim trenującym.
Jedna z popularnych opinii mówi, że jeśli trening nie powoduje bólu, to jest nieskuteczny. Kierując się tą zasadę, jesteśmy na prostej drodze do odniesienia kontuzji. Pamiętajmy, że ból nie powstaje bez przyczyny i ma pewne zadanie. Otóż to odczucie informuje nas o tym, że dana czynność jest dla nas niebezpieczna i powinniśmy od niej odstąpić.

Część z bywalców siłowni zaczyna swoją przygodę z treningami, by  zrzucić zbędne kilogramy. Słyszeli oni, że same ćwiczenia nie wystarczą i trzeba do tego dołożyć dietę. Niestety swój jadłospis układają, nie mając przy tym żadnej wiedzy. Często po prostu drastycznie zmniejszają ilość kalorii, co nie jest dobrą decyzją. Tymczasem podstawową rzeczą jest po prostu unikanie złych tłuszczów, napojów gazowanych i słodyczy. Do kolejnych zmian w diecie potrzebna jest już większa wiedza.

Podobnie jak w każdej innej kategorii, często uważamy, że tylko najlepszy i najdroższy sprzęt jest w stanie zaspokoić nasze potrzeby. Jest to oczywiście mit, które propagują różne marki w swoich kampaniach reklamowych. Pamiętajmy, że już zwykłe ćwiczenia jogi czy spacer, mogą pomóc nam w poprawieniu naszej sylwetki. Oczywiście lepsze efekty osiągniemy poprzez trening z użyciem sprzętu. Nie muszą to być jednak od razu maszyny z najwyższej półki. Z prostym zestawem hantli także możemy wykonywać wiele ćwiczeń na różne partie ciała.

Innym, bardzo popularnym mitem jest to, że można spalić tłuszcz z konkretnej części ciała. Z tego powodu posiadacze tzw. „oponki” często katują się brzuszkami i ćwiczeniami z cyklu A6W. Niemożliwym jest jednak, by poprzez ten trening odchudzili tylko i wyłącznie brzuch. Tłuszcz spalamy z całego ciała, dlatego warto zadbać o urozmaicony trening. Ponadto w odchudzaniu bardzo ważnym jest zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Walczący ze zbędnymi kilogramami często popełniają także inny poważny błąd. Otóż ćwiczą oni na czczo, ponieważ myślą, że wtedy od razu zaczną spalać zmagazynowany tłuszcz. Jest to jednak mit. Organizm, by wykonywać jakąś pracę, potrzebuje do tego pewnej ilości glukozy. Jeśli jej nie ma, zaczyna spalać mięśnie, co psuje cały nasz wysiłek. Dlatego zawsze pamiętajmy, by przed treningiem zjeść chociaż jakąś szybką przekąskę.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Najpopularniejsze mity dotyczące treningu.

Podobne

Kursy walut 2020-06-05

+ więcej
  • EUR euro 4,4443 +0,22%  +0,96gr
  • USD dolar 3,9217 -0,90%  -3,56gr
  • GBP funt 4,9563 +0,05%  +0,27gr
  • CHF frank 4,0948 -0,59%  -2,42gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm