pieniadz.pl

Piwo - nie tylko smaczne, ale i zdrowe

czwartek, 18-04-2013 godz. 16:04

Alkohole - zdrowotne korzyści z umiarkowanego picia piwa
Do piwa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zdecydowana większość Polaków ma słabość do tego trunku, a zdarzają się nawet tacy, którzy twierdzą, że to nie alkohol. Choć wzbudza to uśmiech na twarzy, to mimo wszystko zawiera on w sobie „procenty” i w dużych ilościach może nam szkodzić. Jeśli jednak będziemy pić piwo z głową, nasz organizm będzie wdzięczny. To dlatego, że ten trunek ma wiele właściwości zdrowotnych, które powodują, że jeszcze bardziej kochamy napój z pianką!
Każdy miłośnik piwa zdaje sobie sprawę, że piwo jest zdrowe na nerki. Na czym jednak polega jego działanie? Otóż duża zawartość wody w trunku pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu tych narządów. Ponadto piwo jest moczopędne, co powoduje, że pęcherz i nerki są przepłukiwane. Efekt? Jedno piwo dziennie może obniżyć ryzyko kamicy nerkowej nawet o 40 procent!

Myli się jednak ten, kto twierdzi, że piwo działa dobrze tylko na nerki. Picie tego trunku wpływa korzystnie na żołądek, zwłaszcza gdy mamy problemy z jego bólem. Nie każdy jednak powinien „leczyć” się tą metodą. Jeśli cierpimy na wrzody żołądka, to alkohol zawarty w piwie tylko wzmocni dolegliwości.

Na tym nie koniec. Nieprzyjemną chorobą, która zdarza się nawet ludziom w młodym wieku jest reumatoidalne zapalenie stawów. Zaczyna się od zaczerwienienia, obrzęków oraz bólu. Na szczęście są sposoby, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zachorowania. Badania wykazały, że ludzie pijący piwo w umiarkowanych ilościach i uprawiający aktywność fizyczną zdecydowanie rzadziej chorują na reumatoidalne zapalenie stawów.

Przeciwnicy alkoholu twierdzą, że ten zabija komórki nerwowe. Owszem, dzieje się tak, ale tylko wtedy, gdy przesadza się z jego ilością. Umiarkowane picie natomiast wpływa doskonale na nasz mózg.  Badania wykazały, że spożywanie tego trunku może uchronić nas od choroby Alzheimera i innych podobnych problemów. Ponadto kwiat chmielu położony pod poduszką może pomóc w walce z bezsennością. Choć brzmi to jak zabobon, to mimo wszystko warto spróbować.

Piwo może również zapobiegać nowotworom. Otóż wystarczy, że będziemy marynować w nim mięso. Ta metoda zabija 70 procent substancji rakotwórczych, a na dodatek drastycznie zmniejsza poziom aminów heterocyklicznych, które przyczyniają się do zaburzeń neurologicznych.

Badania Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa wskazują również na to, że osoby pijące piwo w umiarkowanych ilościach są mniej podatne na choroby serca, udary czy cukrzycę. Gdy zastanowimy się nad tymi wszystkimi informacjami, to trudno będzie sobie odmówić jednego kufla w słoneczny, wiosenny dzień.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

MIAOsr (23.10.2017 05:07)

https://www.instapaper.com/p/5969196

Podobne

Kursy walut 2018-01-22

+ więcej
  • EUR euro 4,1696 -0,13%  -0,54gr
  • USD dolar 3,4036 +0,12%  +0,42gr
  • GBP funt 4,7304 +0,01%  +0,03gr
  • CHF frank 3,5472 -0,29%  -1,04gr

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm